Tím SR 16 vo Wetzikone prehral s domácim Švajčiarskom 2:4

WETZIKON 28. decembra (SZĽH) - Reprezentačný výber do šestnásť rokov odohral svoj prvý zápas na Turnaji 4 krajín vo Wetzikone. Výber hlavného trénera Milana Sitára podľahol domácemu Švajčiarsku 2:4, keď inkasoval tri góly v záverečnej tretine. Druhý zápas odohrajú mladí Slováci v piatok o 14:00 proti Nemecku a v sobotu o 10:00 proti Fínsku.

Milan Sitár, tréner SR 16: "Odohrali sme dobrý zápas len s nepriaznivým výsledkom. Priebeh bol pomerne vyrovnaný, v prvej tretine mali Švajčiari mierne navrch, druhú sme však výborne zvládli my. V tretej tretine sme urobili chybu na modrej čiare, ktorú Švajčiari potrestali vyrovnaním na 2:2. Následne dokázali pri presilovke skórovať na 3:2, a v závere upravili výsledok gólom do prázdnej bránky. Z nášho pohľadu je to škoda, chalani bojovali, dodržiavali systém hry, mali aj dostatok šancí, dokonca ešte za stavu 2:1 nepremenili jednu naozaj veľkú príležitosť. Aj v tretej tretine bol priebeh vyrovnaný, no nakoniec rozhodla lepšia efektivita súpera."