Tím SR „16“ v Salzburgu bez víťazstva

SALZBURG (SZĽH) – Národný tím do 16 rokov ukončil svoju prvú turnajovú previerku v sezóne bez zisku víťazstva. Výber vedený hlavným trénerom Radoslavom Heclom neuspel na Wolfgang Rud Cupe v zápase o tretie miesto, ktorý bol štvrtým stretnutím v štyroch dňoch, proti domácemu výberu salzburskej akadémie po výsledku 4:5 po samostatných nájazdoch.

Stretnutie nieslo prakticky identický výsledok a priebeh ako prvé meranie síl v základnej skupine. Slováci si rýchlo vybudovali dvojgólový náskok, keď po 50 sekundách sa trafil Chovaniak a o ďalších 93 sekúnd aj Ožvald. Salzburg však do prestávky kontroval a stihol ešte vyrovnať zásluhou Lutza a Okonkwa Pradu. V druhej tretine si Slováci vzali vedenie späť po peknej kombinácii Nemca s Rajčanom, lenže Salzburg aj tentoraz dokázal vyrovnať, keď sa z prečíslenia po druhý raz v zápase trafil kapitán Salzburgu Okonkwo Prada. V tretej tretine sa na gól čakalo až do jej 14. minúty. Misky váh na stranu Salzburgu naklonil Myklucha, o niečo vyše minútu si však predĺženie vynútil Géci.

V päťminútovom nadstavení museli po faule Nemca brániť Slováci presilovku súpera, tú však zvládli výborne a predĺženie sa nakoniec skončilo bez gólovej šance na obidvoch stranách. V samostatných nájazdoch strelci preukázali svoju kvalitu. Za Salzburg skórovali až traja exekútori, navyše pri pokuse Slafkovského pomohla Ďurisovi žŕdka a keďže zo Slovákov boli úspešní „len“ Rajčan s Ožvaldom, víťazstvo a tretie miesto na turnaji získali hokejisti Red Bullu Salzburg.

Hlas po zápase

Radoslav Hecl (hlavný tréner SR „16“): „Do dnešného zápasu sme šli s jednoznačným cieľom vyhrať a tým uhrať tretiu priečku na tomto turnaji. Opäť sme vyhrávali hneď v úvode zápasu 2:0. Štart do zápasu nám teda vyšiel, ale v ďalšom priebehu sme znova začali kopiť podobné chyby, ako sa nám to stalo aj v zápase so Salzburgom pred dvomi dňami. Prišlo uspokojenie, obrancovia hrali slabo v predbránkovom priestore a naša ofenzívna efektivita zlyhávala na výbornom brankárovi Salzburgu. Najpodstatnejšie však bolo, že prístup po strelení druhého gólu bol diametrálne iný. Prestali sme si plniť svoje povinnosti v dôsledku čoho napokon zápas dopadol takto. Opäť sme po 60 minútach remizovali 4:4 a na samostatné nájazdy sme napokon prehrali. Skončili sme teda na turnaji na 4. mieste, čo je pre mňa sklamanie a neprípustné do budúcna. Turnaj ukázal, že sa budme musieť zamyslieť nad množstvom hráčov, ktorí sú pripravení pre reprezentáciu. Budeme hľadť ďalších zhruba pätnásť hráčov, u ktorých je výkonnosť hodná reprezentácie do 16 rokov. Z pôvodnej nominácie nám vypadli piati hráči, ktorí výrazne ovplyvnili našu útočnú silu a týchto hráčov sme nedokázali adekvátne nahradiť. Budeme preto musieť zapracovať na rozšírením kádra. Pokúsime sa nájsť v Extralige dorastu u nás, či v iných súťažiach, vhodné typy, aby nikto z hráčov nemal istotu miestenky v reprezentácií. U každého jedného hráča tak musí byť nominácia odôvodnená ich aktuálnou formou a výkonmi. Najväčší poznatkom do budúcna teda je nutnosť rozšírenia okruhu reprezentantov.“

EC Red Bull Salzburg Akademie – Slovensko „16“ 5:4 po samostatných nájazdoch (2:2, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 9. Lutz, 18. a 29. Okonkwo Prada, 54. Myklucha – 1. Chovaniak, 3. Ožvald, 24. Rajčan, 55. Géci.

Konečné poradie Wolfgang Rud Cupu 2018

1. Víťaz finále Rusko „16“ – Česko „16“, 2. Porazený z finále Rusko „16“ – Česko „16“, 3. EC Red Bull Salzburg Akademie, 4. Slovensko „16“Ostatné súťaže Zobraziť všetky

Reprezentácia Zobraziť všetky

Správy SZĽH Zobraziť všetky

Najčítanejšie články za deň

Najčítanejšie články za týždeň

Najčítanejšie články za mesiac