Tesná prehra SR 17 v Skalici s Českom

SKALICA (SZĽH) - Slovenskí reprezentanti do 17 rokov prehrali v Skalici v prvom z dvoch priateľských zápasov s českými rovesníkmi 1:2. Gól nášho tímu zaznamenal Ľubomír Kupčo. Mladí Slováci viedli ešte 5 minút pred koncom tretej tretiny 1:0. V čase 55:56 však vyrovnal David Jiříček a o víťazstve českých hráčov rozhodol Jakub Brabenec v 3. minúte predĺženia. Druhý vzájomný zápas sa hrá v utorok v Hodoníne.

Ján Lipiansky, tréner SR 17:Naskytla sa nám príležitosť hrať dva prípravné zápasy s tak kvalitným súperom ako je česká reprezentácia, čo sme radi využili. Chalani v posledných dňoch odohrali dva súťažné zápasy a dnes sme ich mohli vidieť aj na medzinárodnej úrovni, čo je veľmi pozitívne, keďže to znamená, že v krátkom slede odohrajú až štyri duely. V tomto zmysle je pre nás medzinárodná konfrontácia veľkým prínosom. Dnešný zápas nám ukázal silné i slabé stránky, ktoré si ešte s chalanmi rozoberieme na videu. Pozitívne je, že sme 55 minút viedli. Výborne zachytali obaja brankári, celkovo bol súboj veľmi vyrovnaný a vyhrať mohol ktorýkoľvek tím. Je škoda, že sme nakoniec nedotiahli zápas do víťazného konca. V istých fázach sme mali navrch, inokedy sa viac darilo súperovi. Som veľmi rád za túto konfrontáciu.