TEL: Šláger pre Zvolen, dva debakle a premiérový mužský hetrik Chromiaka

BRATISLAVA (SZĽH) - Hokejisti bratislavského Slovana prehrali v nedeľňajšom šlágri 34. kola najvyššej hokejovej súťaže doma so Zvolen 2:3 po nájazdoch. Prvýkrát tak od nástupu nového trénerského triumvirátu - tandemu hlavných Róberta Dömeho s Mariánom Bažánym a asistenta Jána Lipianskeho - okúsili trpkosť prehry. V tabuľke patrí belasým tretia priečka, Zvolen je druhý o skóre za lídrom z Popradu. Ten v nedeľu otočil nepriaznivý vývoj stretnutia s maďarským Miškovcom. Hoci prehrával v prvej tretine doma 0:2, napokon triumfoval 5:3.

Nedeľňajší program priniesol aj dva debakle. Nadelili ich hokejisti Trenčína a Nitry.

Dukla vyhrala v Nových Zámkoch po dominantnom výkone poľahky 8:0. Na ceste domov sa partia trénera Jána Pardavého tešila nielen z troch bodov, ale aj čistého konta fínskeho brankára Anttiho Karjalainena v prvom štarte v najvyššej slovenskej súťaži či premiérového hetriku 18-ročného útočníka Martina Chromiaka medzi mužmi.

V druhom debaklovom dueli nedala Nitra šancu Liptovskému Mikulášu. Deklasovala ho 7:0. V stretnutí nastal zaujímavý moment. V 25. minúte najskôr brankára Liptákov Patrika Kozela vystriedal jeho náhradník Matej Bátory, no ten sa napokon porúčal z bránky tiež po ďalších dvoch rýchlych gólových zásahoch Kollára s Múčkom. Kozel sa tak v 32. minúte vrátil do bránky a dochytal strastiplný zápas pre beznádejne posledný tím extraligovej tabuľky.

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
7. Matej Paločko (Drgoň, Matúš Paločko), 23. Matúš Paločko (Hajnik, Hudec), 32. Vandas (Bjalončík, Handlovský), 39. Livingston (Mešár, Bjalončík), 49. Skokan (Svitana) – 3. Wehrs (Osterberg), 6. Flick (Anderson, Turbucz), 48. Wehrs (Turbucz). rozhodovali: Korba, Lokšík – Stanzel, Frimmel, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Poprad: Hamerlík – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Bjalončík, Livingston – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Hajnik, Matej Paločko, Matúš Paločko – Jevoš.

Miškovec: Adorján – Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Vojtkó, Szirányi – Rokaly, Vas, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi – Turbucz, Flick, Anderson – Miskolczi, Páterka, Révész.

Ján Šimko, asistent trénera HK Poprad: "Prvá tretina bola z našej strany kostrbatá. Súperovi sme doslova umožnili dvojgólový náskok. Po prvej tretine sme správne zareagovali na hru súpera. Výsledok sa nám v rýchlom slede podarilo aj otočiť. V tretej tretine sme síce na chvíľu zaváhali, ale opäť sme správne zareagovali a dali piaty gól. Chceli sme získať tri body a s týmto môžeme prejaviť spokojnosť."

Dave Allison, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Myslím, že domáci v prvej tretine zaspali a dokázali sme im dať dva góly. Aj keď potom znížili na rozdiel gólu, z nášho pohľadu to bolo stále prijateľné. Na konci prvej tretine sme hrali presilovku a to bolo asi naposledy, kedy sme mali puk pod našou kontrolou. Po zbytok zápasu sme na súpera vyslali iba zopár striel. Na obrat sme preto nemohli pomýšľať ani náhodou."

HC'05 Banská Bystrica – HC Košice 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
20. Lamper (Žiak, Kriška), 24. D'Aoust (Mlynarovič, Vašaš), 31. Bdžoch (Mlynarovič, D'Aoust), 39. Lamper (Kriška) - 12. Eliáš (D. Růžička, Poirier), Rozhodovali: Baluška, M. Novák – Synek, Durmis, vylúčení na dve min.: 3:6, vyššie tresty: Klhůfek (Košice) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D'Aoust, Mlynarovič, Vašaš – Lamper, Dvorský, Kriška – Vyhonský, Tamáši, Kabáč

Košice: Sedláček (41. Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, D. Růžička, T. Slovák, Deyl, Novota – Jenyš, B. Mráz, Klhůfek – Poirier, Réway, Lapšanský – Belluš, Havrila, Frič – J. Milý, Eliaš, Jokeľ – Vrábeľ (od 32. min)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
7. Vitáloš (Finlay), 16. Tvrdoň (Finlay, Marek Slovák), 21. Tvrdoň, 25. Finlay, 28. A. Kollár (Š. Nemec, Švarný), 30. Múčka (Š. Nemec), 54. Dauda (Žitný, A. Kollár). Rozhodovali: Výleta, Tvrdoň - Orolin, Ordzovenský, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0

Liptovský Mikuláš: Kozel (25. Bátory, 32. Kozel) – Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška
Nitra: Cowley  – Vitáloš, Mezei, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Ege, Hřebíček – Finlay, Marek Slovák, Tvrdoň – Hrnka, Dauda, A. Kollár – Fominych, Foget, Žitný – Múčka, J. Šiška, Minárik - Šramaty

HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
16. Šišovský (Urbánek), 38. Šišovský (Urbánek) - 17. Nuutinen (Puliš), 42. Kelemen (R. Bondra, Betker), rozh. nájazd: Nuutinen. Rozhodovali: Stano, Snášel - Jedlička, Gegáň, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Slovan Bratislava: Parks - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Maier, Brodzinski, Ožvald, Beňo - O'Donnell, Kytnár, Šišovský - Ranford, Urbánek, Uram - Kundrik, Bortňák, Matoušek - Jasenec, Jendek, Lepskij
Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Jedlička, Halama – Zuzin, J. Mikúš, McPherson – Puliš, Viedenský, Nuutinen – Kolenič, Tibenský, Stupka

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
3. Erkinjuntti (McCormack, Kolusz), 33. Galamboš (Mašlonka, Kolusz), 56. Hickmott (Lalancette, McCormack), 60. Lalancette (tr. strieľ.) Rozhodovali: Žák, T. Orolin - Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mihálik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Hickmott, Regenda – Mašlonka, Galamboš, Chalupa – Török
HC 07 Detva: Lietava – Lalík, Rymsha, D. Jendroľ, Gachulinec, Korím, F. Fekiač, Matej Bača, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Valent, Downing – M. Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Žilka, T. Klíma, Askarov

Ivan Droppa, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Nebol to náš najlepší výkon, ale sme radi, že sme našli cestu k víťazstvu. Veľkú zásluhu má na tom brankár Tomáš Tomek. Teraz máme pár dní voľno a verím, že sa správne naladíme na zostávajúce štyri zápasy dlhodobej časti."

Ernest Bokroš, tréner HC 07 Detva: "Nepodali sme zlý výkon, ale máme veľký problém byť efektívni v zápase. A to nielen počas hry päť na päť, ale aj v presilovkách. Za uplynulých šesť zápasov máme priemer jeden strelený gól v zápase a to znehodnocuje našu prácu. Preto nevyhrávame ani nebodujeme."

HC Micron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)
Góly
: 7. Okuliar (Kettunen, Rehuš), 14. Paukovček (Okuliar, Ackered), 16. Chromiak (J. Švec, Rajnoha), 21. M. Valach (Hecl, Bezúch), 26. Chromiak (Ilenčík, J. Švec), 46. Chromiak (Rehuš, Reddick), 54. J. Švec (Sojčík, Chromiak), 57. Reddick (Lemcke, Berisha). Rozhodovali: D. Konc st., Hronský - D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Kiviaho 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Lackovič (16. Kiviaho) – Clarke, Västilä, King, P. Mikuš, Holenda, Šeliga, Ordzovenský – Števuliak, Doggett, Bajtek – Majdan, Seppänen, Jurík – Okoličány, Holovič, Ondrušek – Zahradník, Rehák, Andrisík – Embrich
Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Akcered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban, J. Haščák – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M. Valach – Chromiak, J. Švec, Sojčík