TEL-finále: Poprad odvrátil prvý zvolenský majstrovský tromf, vyhral 7:4

POPRAD - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorňajšom 4. finálovom stretnutí Kaufland play off Tipos extraligy nad HKM Zvolen 7:4. Stav série hranej na štyri víťazné zápasy znížili na 1:3. Piaty duel je na programe vo štvrtok vo Zvolene.

HK Poprad - HKM Zvolen 7:4 (0:1, 4:1, 3:2)
24. Haščák (Vandas), 25. Haščák (Skokan, Svitana), 37. Vandas (Preisinger), 37. Skokan (Haščák), 46. Bjalončík (Demo, Livingston), 55. Livingston, 59. Handlovský (Preisinger) - 18. Melancon (Nuutinen), 27. Viedenský (Bondra, Kubka), 55. Nuutinen (Meliško, McPherson), 55. Viedenský. Rozhodovali: Stano, Tvrdoň - D. Konc ml., Kacej, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Mashinter (Poprad) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

/stav série: 1:3/

Poprad: Vošvrda - Hudec, Drgoň, Dalhuisen, Kramár, Brejčák, Demo - Haščák, Skokan, Svitana - Vandas, Bjalončík, Handlovský - Mashinter, Preisinger, Livingston - Tavi, Matej Paločko, Mešár - Zagrapan, Hájnik

Zvolen: Rahm (17.-18. Trenčan) - Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Ďuriš, Meliško - Stupka, Viedenský, Bondra - Nuutinen, Mikúš, McPherson - Kolenič, Tibenský, Marcinek - Jedlička, Halama, Gubančok

Popradčania nastúpili s imperatívom víťazstva, no prvá tretina im nevyšla. V 5. minúte Haščák zblízka neprekonal Rahma a úspešný nebol o sedem minút ani Vandas, ktorého pokus v prečíslení dvoch na jedného zmaril brankár hostí. V 17. minúte sa Zvolenčania dostali k presilovke o dvoch hráčov, v ktorej Melancon otvoril skóre - 0:1.

Domáci sa v druhej tretine vzchopili a položili v nej základ svojho víťazstva. V 24. minúte Haščák zakončil prečíslenie dvoch proti jednému a vyrovnal - 1:1. Už o minútu "kamzíci" viedli, keď na 2:1 upravil opäť Haščák, ktorý v presilovke využil nepozornosť zvolenskej obrany. Gólová odpoveď hostí prišla o dve minúty, keď spoluprácu s Bondrom zblízka zakončil Viedenský - 2:2. Popradčania však boli rozbehnutí a po tom, ako ich Vošvrda podržal pri šanci Stupku, išli v 37. minúte opäť do vedenia. Preisinger našiel strieľanou prihrávkou Vandasa (3:2) a o 43 sekúnd už po Skokanovom zakončení z ostrého uhla Poprad viedol 4:2.

Keď v 46. minúte Bjalončík tečoval Demov pokus, bolo už 5:2 pre Poprad. Zvolenčania sa dlho nevedeli dostať do ideálneho tempa a pribrzdili ich aj oslabenia. V 55. minúte im dal nádej Nuutinen, keď zužitkoval prihrávku Meliška. O 30 sekúnd sa hostia dotiahli na rozdiel jediného gólu, keď zmätok okolo Vošvrdovej bránky využil Viedenský - 5:4. V gólovo úrodnej pasáži Popradčanov upokojil Livingston, keď zblízka prekonal Rahma - 6:4. Hostia sa v závere pokúsili o hru so šiestimi hráčmi, ale Handlovský do prázdnej bránky uzavrel skóre na 7:4.