Tatranský pohár – 3. deň: Dvadsiatka na záver prehrala so Slovanom 1:6

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zakončila účasť na 73. ročníku Tatranského pohára prehrou 1:6 so Slovanom Bratislava. Na turnaji prehrala všetky tri duely s extraligovými protivníkmi. Okrem belasých podľahla aj Popradu (1:6) a Michalovciam (0:3).

V treťom vystúpení zverencov trénera Róberta Petrovického dostal príležitosť v bránke Eugen Rabčan. Čelil však protivníkovi s mnohými útočníkmi s reprezentačnými skúsenosťami, čo sa prejavilo na postupom navyšovaní skóre v prospech belasých. V 8. minúte otvoril účet zápas Rapáč, v 19. minúte sa z ostrého uhla presadil Jasenec a ešte do prvého klaksóna zvýšil na 3:0 Lačný.

Aj v druhej tretine padli tri góly, všetky do Rabčanovej siete. Po štvrtom zásahu Bortňáka a piatom v podaní Lačného sa do streleckej listiny zapísal aj Kundrik.

O čestný gólový úspech slovenskej juniorskej reprezentácie sa v 44. minúte zaslúžil Andrej Golian, jeden z najskúsenejších hráčov v popradskom výbere trénera Róberta Petrovického.

Tatranský pohár – 3. deň:

SR 20 – Slovan Bratislava 1:6 (0:3, 0:3, 1:0)

Góly: 44. Golian (Mudrák, Melcher) - 8. B. Rapáč (Bortňák, Buček), 19. Jasenec (Géci, Štajnoch), 20. Lačný (J. Sukeľ), 25. Bortňák (B. Rapáč, Buček), 34. Lačný (Valach, J. Sukeľ), 40. Kundrik.

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Korba, Kalina – Bogdaň, Janiga.

Zostava SR 20: Rabčan – Mudrák, Golian, Š. Nemec, Fatul, Turan, Droppa, Zubák, Hlaváč – Melcher, Sojka, Faith – Krajč, Jedlička, Lašák – Valigura, Kupka, Jevoš – Olejník, Eliaš, S. Nagy. Tréner R. Petrovický.