Tatranský pohár – 2. deň: Dvadsiatka podľahla domácemu Popradu 1:6

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov neuspela ani v druhom vystúpení na 73. ročníku Tatranského pohára. Hokejistom domáceho HK Poprad podľahla 1:6. V poslednom vystúpení na prestížnom podujatí vyzvú zverenci trénera Róberta Petrovického vo štvrtok od 16.00 bratislavský Slovan.

Trénerský štáb slovenskej juniorskej reprezentácie urobil v porovnaní s utorňajším vystúpením proti Michalovciam (0:3) jednu zmenu v zostave. Proti Popradu sa do bránky postavil Patrik Kozel. V prvej tretine lovil puk zo siete dvakrát. Najskôr ho v 8. minúte prekonal Vandas, o niekoľko minút neskôr pridal druhý gól v presilovke Svitana.

Druhú tretinu otvorili mladíci početnou prevahou pri vylúčení Skokana a tešili sa z prvého gólu na turnaji. Jeho autorom bol dorážajúci Krajč. V 35. minúte však viedli domáci opäť o dva góly po presnom zásahu Drgoňa.

Záverečná tretina patrila gólovo domácemu Popradu. V 46. minúte Preisinger upravil v presilovke na 4:1, piaty gól pridal Skokan a šiesty v oslabení po odraze puku od zadného mantinelu a neistom zásahu Kozela opäť Haščák. Elitný popradský útočník mal azda najväčšiu zásluhu na hladkom víťazstve „kamzíkov“. K úspešnej streleckej trefe pridal štyri asistencie.

Tatranský pohár – 2. deň:

HK Poprad – SR 20 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Góly: 8. Vandas (Zagrapan), 14. Svitana (Drgoň, Haščák), 35. Drgoň (Haščák, Skokan), 46. Preisinger (Svitana, Haščák), 53. Skokan (Svitana, Haščák), 56. Haščák – 23. Krajč.

Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0.

Rozhodovali: T. Orolin, Snášel - Šoltés, Stanzel - 347 divákov.

Zostava SR 20: Kozel – Mudrák, Golian, Š. Nemec, Fatul, Turan, Droppa, Zubák, Hlaváč – Melcher, Sojka, Faith – Krajč, Jedlička, Lašák – Valigura, Kupka, Jevoš – Olejník, Eliaš, S. Nagy. Tréner R. Petrovický.

Záznam zápasu Poprad - SR 20

ďalší výsledok 2. dňa:

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)

Góly: 10. Meszároš (Buček), 12. Studenič (Kytnár, Valach), 14. Maier (O'Donnell, Ranford) - 21. Hickmott (Southorn), 24. Bartánus (Matoušek), 48. Mihálik (Hickmott), 58. Mihálik (Takáč), 59. Šoltés

ZOSTÁVAJÚCI PROGRAM

ŠTVRTOK 3. SEPTEMBRA

SR 20 – HC Slovan Bratislava (16.00)

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce (19.00)

Všetky zápasy 73. ročníka Tatranského pohára môžete sledovať naživo na našom webe www.hockeyslovakia.sk ako aj na oficiálnom youtubovom kanáli HockeySlovakia.

Zdroj foto: Matej Vasičák