Tatranský pohár – 1. deň: Dvadsiatka podľahla Michalovciam 0:3, Petrovický: Chýbala chladnokrvnosť v zakončení

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vstúpila do 73. ročníka Tatranského pohára prehrou 0:3 s Michalovcami. Na popradskom ľade hrala proti ambicióznemu extraligovému účastníkovi nebojácne. Vypracovala si niekoľko sľubných príležitostí aj presilových hier, no Stanislava Škorvánka v bránke súpera neprekonala. Druhý duel čaká zverencov trénera Róberta Petrovického v stredu 2. septembra o 19.00 proti domácemu Popradu.

Do bránky juniorskej reprezentácie sa postavil Šimon Latkóczy a od začiatku pôsobil istým dojmom. Michalovčania našli recept na jeho prekonanie prvýkrát v 9. minúte. Zeleňákov pokus po ľade od modrej prešiel pomedzi cloniacich hráčov a hoci Latkóczy ľavým betónom jeho razanciu spomalil, dokĺzaniu puku do siete nezabránil. O sedem minút neskôr mohlo byť vyrovnané. Lašák v prečíslení dvoch proti jednému vzal zodpovednosť na seba, no trafil iba ľavú žŕdku Škorvánkovej bránky.

V 28. minúte sa mladíci nevyhli chybe pri vyvážení puku do ofenzívy, čo potrestal Chalupa. Na ľavej strane si pripravil streleckú pozíciu a hoci Latkóczy vykorčuľovaním zmenšil strelecký uhol, druhému gólu nezabránil. V 35. minúte zvýšil favorit už na 3:0, presnou strelou od modrej sa prezentoval McCormack.

V tretej tretine sa šance rodili ťažšie. Mladí mali v prvej polovici dejstva tri presilovkové príležitosti, ale gólovú koncovku nevymysleli. V 53. minúte zaujal tvrdý súboj McCormacka s Mudrákom, po ktorom kapitán dvadsiatky tvrdo narazil do mantinelu v rohu klziska a rozbil plexisklo. Po vynútenej, bezmála štvrťhodinovej technickej prestávke si obaja brankári pripísali ešte zopár zaujímavých zákrokov, no gól už nepadol. V dodatočných samostatných nájazdoch zvíťazili mladíci 1:0, jediný úspešný exekútor bol Melcher.

73. ročník Tatranského pohára – 1. deň:

HK Dukla Ingema Michalovce – SR 20 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 9. Zeleňák (Lalancette, Korhonen), 28. Ventelä (McCormack), 35. McCormack.

Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Tornay, Smerek – Wolf, Riš.

Zostava SR:

Latkóczy - Mudrák, Golian, Š. Nemec, Fatul, Turan, Droppa, Zubák, Hlaváč – Melcher, Sojka, Faith - Krajč, Jedlička, Lašák – Valigura, Kupka, Jevoš – Olejník, Eliaš, S. Nagy. Tréner R. Petrovický.

Róbert Petrovický, tréner SR 20: Prvá tretina bola vcelku vyrovnaná a hoci sme inkasovali, aj my sme mali šance na skórovanie. Pociťovali sme rýchlejšie tempo i kvalitu súpera, no v niektorých situáciách sme zaostávali. Napríklad v rozpoznávaní systému v defenzíve i ofenzíve alebo v zakončení, kde sme mali byť nekompromisnejší, chladnokrvnejší. V druhej tretine sme však mali dve presilovky, ktoré mali kvalitu. Ak by sme dali vytúžený gól, verím, že by nás povzbudil a bol by pre mužstvo potrebnou injekciou. Bohužiaľ, v tejto časti hry sme sa nevyhli niekoľkým predĺženým striedaniam ani zbytočným faulom a inkasovali sme. Súper si vedenie skúsene postrážil. Chlapci bojovali, snažili sa. Sme si však vedomí, že v ďalšom zápase však musíme niektoré veci vylepšiť."

Záznam zápasu Michalovce - SR 20

ĎALŠÍ PROGRAM TURNAJA

UTOROK 1. SEPTEMBRA

HK Poprad – HC Slovan Bratislava (18.00)

STREDA 2. SEPTEMBRA

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce (16.00)

HK Poprad – SR 20 (19.00)

ŠTVRTOK 3. SEPTEMBRA

SR 20 – HC Slovan Bratislava (16.00)

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce (19.00)

Všetky zápasy 73. ročníka Tatranského pohára môžete sledovať naživo na našom webe www.hockeyslovakia.sk ako aj na oficiálnom youtubovom kanáli HockeySlovakia.

Zdroj foto: Daniel Laškody