Takáč vníma Slovan ako najväčšiu slovenskú značku, čaká ho sezóna jubileí

S výnimkou troch sezón vo Francúzsku strávil celú kariéru na východe Slovenska. Útočník Samuel Takáč si okrem dresu materského Popradu obliekol aj ten michalovský, pričom na Zemplíne bol v uplynulej sezóne štvrtým najproduktívnejším hráčom bronzového medailistu.

V novej sezóne zažije úplne novú kariérnu výzvu. Ako hráč bratislavského Slovana sa pokúsi splniť si svoj sen o zisku majstrovského titulu. Ten síce získal s Gapom počas svojho účinkovania pod Alpami, no na Slovensku sú jeho maximami popradské striebro z roku 2011 a spomínaný vlaňajší bronz s Michalovcami.

„Slovan bol pre mňa od malička po Košiciach najväčší rival,“ priznáva 29-ročný Popradčan. „Je to značka a tak to všetci vnímajú doma i v zahraničí. Je to podľa mňa najväčší klub na Slovensku a keď o mňa prejavil záujem, nemohol som váhať.“

Koketovanie medzi Takáčom a Slovanom prebiehalo už počas predošlých sezón. „Vyšlo to však až do tretice. Teší ma to o to viac, že nás čaká jubilejná stá sezóna Slovana. Navyše sa blíži moja tridsiatka a hranica 500 zápasov v extralige. Bude to teda zaujímavá sezóna a ja sa na ňu veľmi teším,“ usmieva sa S. Takáč.

Príjemným bonusom je aj účasť „belasých“ v prestížnej Lige majstrov.

„Liga majstrov je veľkým lákadlom. Osobne som si ju vyskúšal vo Francúzsku v dres Gapu a bola to veľká vec. Verím, že si ju budú môcť vychutnať aj fanúšikovia,“ želá si najproduktívnejší hráč francúzskej ligy zo sezóny 2016-17.

Počas celej kariéry to mal z východu Slovenska za súpermi spravidla ďaleko. Paradoxom je, že teraz bude mať východ v Tipos extralige až päťnásobné zastúpenie a opäť ho tak čaká sezóna plná dlhých ciest.

„Veru, je to tak,“ reaguje s úsmevom Takáč. „Vlani som sa poriadne nacestoval z Michaloviec a teraz to bude naopak. Ja som si však na dlhé cesty zvykol vo Francúzsku a nerobí mi to problém. Osobne som rád, že bude na východe toľko tímov a verím, že to neublíži, ale pomôže. Fanúšikovia sa môžu tešiť na veľa derby zápasov a snáď sa to pozitívne prejaví na diváckej kulise.“

Pre samotného Podtatranca bude novinkou život v hlavnom meste. Prvý dôležitý krok už však urobil a vďaka ubytovaniu zdedenému po Eduardovi Šedivom to bude mať na zimný štadión doslova na skok.

„Pre mňa je odchod do Bratislavy z pohľadu rodiny paradoxne dobrá voľba. Polovica rodiny a polovica mojich kamarátov totiž žijú v Bratislave. Idem teda do známeho prostredia,“ upozorňuje Takáč.

Ku svojim novým spoluhráčom sa plánuje pridať až koncom júla a dovtedy je v kontakte so Slovanom prostredníctvom kontrolných testov. Kondíciu naberá individuálnou formou, no s viacerými hráčmi z východu chodí aj na ľad košickej Arény Sršňov.

„V minulosti som v lete chodil na ľad v Liptovskom Mikuláši, kde nás trénoval Jano Pleva. Neskôr som tak robil v Prešove a teraz v Košiciach. Je veľmi užitočné venovať sa skills veciam aspoň dvakrát za týždeň. Som rád, že to už prišlo aj sem, pretože počas mojich mládežníckych čias sme neboli na ľade aj štyri mesiace a to je veľmi veľa. Hokejista potrebuje mať kontakt s ľadom. Verím, že aj vďaka týmto tréningom budem ideálne pripravený na novú sezónu,“ dodáva predsezónna posila Slovana Bratislava Samuel Takáč.