SZĽH spája všetky hokejové športy, začal hokejbalom

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) podpísal zmluvu o spolupráci so Slovenskou hokejbalovou úniou (SHbÚ). Začal tak avizovaný proces spájania hokejových športov. Zmluvu svojimi podpismi spečatili dnes v sídle SZĽH prezident SZĽH Martin Kohút a prezident SHbÚ Jozef Stümpel.

Sme radi, že sme pristúpili k podpisu. Už dlhšiu dobru totiž avizujeme spájanie. Hokejbal je doplnkový šport mnohých hokejistov a mnohých hokejbalistov je vidieť na ľadových plochách. Takže tie synergie sú obrovské. Ja verím, že naša spolupráca bude slúžiť hlavne tomu, aby sa oba športy rozvíjali a rástli,“ povedal po podpise zmluvy prezident SZĽH Martin Kohút.

„Hokejisti“ a „hokejbalisti“ budú spolupracovať aj v oblasti marketingu a reklamy, čo sa prejaví už aj na organizovaní Majstrovstiev sveta v hokejbale 2019, ktoré sa budú konať v Košiciach po hokejových majstrovstvách sveta.

Našim najbližším cieľom sú majstrovstvá sveta, kde sa bude hokej a hokejbal veľmi dobre prezentovať. Verím, že tam dosiahneme úspech. Ale nepozeráme sa na našu spoluprácu krátkodobo. Je to posun dopredu. Spolupráca je totiž nevyhnutná. Budúcnosť ukáže, že sa uberáme správnym smerom a vieme si navzájom pomáhať,“ povedal prezident SHbÚ Jozef Stümpel.

 


Fotogaléria


Odporúčame