SZĽH pracuje na návrate fanúšikov na tribúny

BRATISLAVA (SZĽH) – Fanúšikovia na tribúnach hokejových zápasov na Slovensku chýbajú už vyše roka. Zmeniť sa to pokúsi Slovenský zväz ľadového hokeja, ktorý v týchto dňoch intenzívne pracuje s členmi konzília odborníkov, Slovenskou akadémiou vied (SAV) a Úradom verejného zdravotníctva SR na príprave projektu „Návrat fanúšikov“. 

Ide o pilotný projekt bezpečného prevádzkovania rizikových hromadných podujatí počas pandémie. Slovenský zväz ľadového hokeja ho chce zrealizovať čo najskôr. „V poslednom týždni sme komunikovali s konzíliom odborníkov a Úradom verejného zdravotníctva SR o splnení všetkých potrebných povinností a opatrení pri organizácii hromadného podujatia za účasti divákov, aby sme našich finalistov extraligy mohli odmeniť prítomnosťou ich fanúšikov na tribúnach. Pevne veríme, že organizačne všetko splníme a ÚVZ nám toto v blízkej dobe umožní,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan. 

Cieľom projektu je definovať podmienky konania rizikových hromadných podujatí v rôznych fázach pandémie a zároveň si v praxi overiť efektivitu a vykonateľnosť skríningového testovania pred hromadným podujatím s použitím rôznych typov testov.

Pre krátkosť času na realizáciu bude musieť zasadnúť aj Ligová rada extraligy. „Aby sme dali všetkým zainteresovaným subjektom a klubom dostatok času na prípravu, budeme sa na Ligovej rade zaoberať návrhom posunu začiatku finále o dva dni. Všetko by sa malo vyjasniť v priebehu najbližších dní,“ dodal prezident SZĽH Miroslav Šatan.