SZĽH nemal na nominácie do Ligy Majstrov žiadny vplyv, prezident SZĽH odporúčal Zvolen

BRATISLAVA – Vedenie hokejovej Ligy Majstrov (CHL) udelilo v priebehu uplynulého týždňa takzvanú divokú kartu na účasť v novom ročníku CHL slovenskému klubu HC Slovan Bratislava. SZĽH považuje tento krok za neštandardný a riaditeľovi CHL odkázal, že miestenku by mal dostať v prvom rade aktuálny slovenský majster - HKM Zvolen.

Podľa pôvodnej verzie však vedenie Ligy Majstrov slovenský klub v súťaži vôbec nechcelo. „Vedenie CHL nám začiatkom mája oznámilo, že po zlých skúsenostiach so slovenskými klubmi v ostatných ročníkoch Ligy Majstrov, sa rozhodlo neudeliť miestenku žiadnemu slovenskému klubu. Prezident SZĽH Miro Šatan preto kontaktovalo riaditeľa CHL Martina Baumanna a oznámil mu, že nám nepríde spravodlivé, aby na úkor Slovenska dostal miestenku ukrajinský klub,“ vysvetľuje generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert. 

Slovenský zväz ľadového hokeja zostal preto prekvapený, keď pred pár dňami udelila CHL divokú kartu HC Slovan Bratislava, ako náhradníkovi za bieloruský Junosť Minsk. „Miro Šatan opäť telefonoval s Martinom Baumannom z CHL a tlmočil mu stanovisko, že slovenskú miestenku by nemal dostať klub, ale hokejový zväz, ktorý by ju následne konkrétnemu klubu udelil. Zároveň mu povedal, že miestenku by mal dostať v prvom rade HKM Zvolen, ako aktuálny slovenský majster,“ hovorí Ivan Pulkert a pokračuje: „Rozhodnutie CHL udeliť divokú kartu HC Slovan Bratislava išlo mimo SZĽH a SZĽH nemal v tejto veci žiadne rozhodujúce ani odporúčacie slovo, keďže CHL je súkromná zahraničná súťaž. Proces výberu slovenského účastníka však považujeme za neštandardný.“

Kroky vedenia Ligy Majstrov spustili v médiách nepochopiteľnú kritiku niektorých zástupcov slovenských klubov. „Mrzí nás, že zástupcovia klubov opäť zvolili cestu mediálneho očierňovania SZĽH a nie cestu overenia si informácii u majiteľov svojich klubov, vo vedení CHL, či vo vedení SZĽH. Je to opäť cesta, ktorá ubližuje slovenskému hokeju ako celku. Vedenie SZĽH by rado apelovalo na kluby, aby sa v prípade nejasností a otázok obrátili v prvom rade na zväz a nie na média,“ uzavrel generálny sekretár Ivan Pulkert.