Sýkora žije svoj sen: Šanca na prvý tím je malá, ale dám do toho všetko

Vo dvoch nováčikovských zápasoch proti Philadelphii (1:2 pp a 1:5) síce v drese New Yorku Rangers nebodoval, no svojimi výkonmi zanechal dobrý dojem. Osemnásťročný útočník Adam Sýkora si na základe predvedeného vyslúžil pozvánku do hlavného kempu Jazdcov a v Nitre si tak musia na jeho návrat zo zámoria ešte počkať.

„Som veľmi rád, že sa mi to podarilo, ale tá cesta sa začne až teraz. To už budú v kempe najlepší a konkurencia bude úplne iná,“ uvedomuje si útočník draftovaný v druhom kole z celkového 63. miesta. „Dám do toho maximum a hoci viem, že nádej na prvý tím je veľmi malá, skúsim to. Pre mňa je pocta už len to, že sa objavím v tomto kempe. Chcem zanechať dobrý dojem.“

Dobrý dojem zanechal už v nováčikovskom kempe. On sám sa snažil v zápasoch netlačiť na pílu a robiť veci správne.

Pre mňa bolo fantastické a neuveriteľné môcť si na seba prvýkrát obliecť zápasový dres NY Rangers. Bolo to samozrejme veľmi ťažké, ale ja som sa to snažil hlavne maximálne užiť. Hoci nám tieto zápasy výsledkovo nevyšli, nabral som veľké skúsenosti a ja si to veľmi cením,“ hovorí o svojich pocitoch z prvého kempu v zámorí mládežnícky reprezentant Slovenska.

Priame hodnotenie od trénerov nedostal, no o spokojnosti hovorí už len samotný fakt, že sa dočkal pozvánky do hlavného kempu.

„Nikto mi nič nevravel. Také veci asi nechcú hráčom hovoriť, aby nepoľavili a snažili sa pracovať stále naplno. Určite tam boli aj chybičky, ale mal som pocit, že moje výkony boli celkom dobré. Cítil som z ich strany spokojnosť a to ma nakoplo,“ pokračuje osemnásťročný piešťanský rodák. V NY Rangers sa cíti ako Alenka v ríši divov. „Je to neskutočná organizácia. Jedna z najlepších v NHL. Snažím sa preto užiť si každučký moment v New Yorku. Máme výbornú posilňovňu, skvelého kondičného trénera a z pohľadu jedla či suplementov si môžeme objednať všetko, čo chceme. Jednoducho vysoká úroveň.“

Emócie navyše stúpnu po tom, čo sa objaví v kempe po boku Jaroslava Haláka, Artemija Panarina či Miku Zibanejada.

„Bol to môj sen. Už ako malý som sníval o tom, že sa raz ocitnem v jednej šatni s takými hráčmi. Teším sa na to, ako proti sebe nastúpime v zápasoch v kempe. S Jarom Halákom sme si už podali ruky a zoznámili sme sa. Ešte sa až tak veľmi nepoznáme, ale teším sa, že tu budem mať Slováka. Rovnako tak ma teší prítomnosť a pomoc zo strany českých hráčov Filipa Chytila a Libora Hájeka.“

Ako je už dlhšie známe, samotnú sezónu by mal Sýkora odohrať v drese HK Nitra. „Corgoňom“ vstup do sezóny vôbec nevyšiel a po dvoch hladkých prehrách sa ocitli na dne tabuľky.

„Sledoval som oba zápasy Nitra. V Amerike stream veľmi nefungoval a tak som to čítal aspoň textovo. Výsledky ma nepotešili a viem, že chlapci sa trápili v koncovke. Ja im však verím a dúfam, že to bude už len lepšie a lepšie. Verím, že keď  sa vrátim, tak nám to pôjde a urobíme aspoň taký pekný výsledok ako minulú sezónu,“ dodáva Adam Sýkora.