SR 20 v Deggendorfe: gólová prestrelka priniesla prehru Slovákov v predĺžení

DEGGENDORF (SZĽH) - Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali v úvodnom vystúpení na Turnaji 4 krajín v nemeckom Deggendorfe. V deväťgólovej prestrelke prehrali 4:5 po predĺžení, keď o výhre mladých Nórov rozhodol po 72 sekundách predĺženia v presilovke Edvardsen. Zverenci Ernesta Bokroša v zápase trikrát viedli, lenže Nóri dokázali vždy vyrovnať a deväť minút pred koncom tretej tretiny sa dokonca dostali do vedenia. Posledný gól Slovákov v zápase zaznamenal v 55. minúte Urbánek, keď vyrovnal na 4:4.

V predĺžení prišlo veľmi sporné vylúčenie na našej strane, ktoré sa v dôsledku protestov slovenskej striedačky zmenilo na nórsku presilovku o dvoch hráčov. Ponúknutú šancu súper bez váhania využil, vďaka čomu vyhral zápas.

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Neodohrali sme zlé stretnutie, boli sme po celý zápas lepším tímom, ale v niektorých situáciách sme inkasovali dosť lacné a zbytočné góly, kvôli ktorým sme viackrát stratili vedenie v zápase. Zaostávali sme však v presilových hrách. Nebol som dnes veľmi spokojný s ofenzívou, pretože hoci sme strelili štyri góly, mali sme v zápase niekoľko ďalších príležitostí, ktoré sme nepremenili. Hodnotím to teda tak, že sme sa nedokázali dostatočne presadiť. Za stavu 4:4 sme šli do predĺženia, kde nás rozhodca vylúčil za faul, ktorý nebol. Voči tomuto vylúčeniu sme sa ohradili, v dôsledku čoho nás rozhodca potrestal aj druhým vylúčením. Rozhodujúci gól sme teda inkasovali v oslabení o dvoch hráčov."