SR 20 v oklieštenej zostave na Turnaji štyroch krajín zdolala Nemecko 5:4 pp

LILLEHAMMER (SZĽH) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v úvodnom dueli Turnaja štyroch krajín nad Nemeckom 5:4 po predĺžení. Po prvej tretine síce viedli 4:0, no v druhej o sľubný náskok prišli. Rozuzlenie napokon prinieslo predĺženie, v ktorom o víťazstve Slovákov rozhodol Roman Faith.

Zverenci trénera Ivana Feneša nastúpili do stretnutia v oklieštenej zostave. K dispozícii mali iba 16 korčuliarov, keďže pätica hráčov dorazila do Nórska pre transferové problémy súvisiace s cestovnými obmedzeniami až tesne pred piatkovým duelom. Do sobotňajšieho zápasu proti Švajčiarom, ktorý je na programe od 14.00, nastúpia slovenskí juniori v plnej sile.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov

Slovensko – Nemecko 5:4 pp (4:0, 0:4, 0:0 – 1:0)

Góly: 6. Krajč (Štrbák), 7. Kolenič (Jedlička), 12. Jedlička (Faith, Petrovický), 15. Štrbák (Kupčo), 62. Faith (Krajč) – 23. Samanski (Blank, Pilu), 25. Samanski (Pilu), 28. Elias (Szuber, Leonhardt), 40. Volek (Blank, Pilu).

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:4, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 22:31.

Zostava SR: Beke – Petrovický, Bakala, Štrbák, Stripai, Groch, Žabka, Socha – Kolenič, Faith, Jedlička – Honzek, Krajč, Kupčo – Danielčák, A. Sýkora, Ragan. Tréner I. Feneš.

Hlas po zápase

Ivan Feneš, tréner SR 20: „Zápas nám ukázal veľa vecí, ktorými sa chceme prezentovať, ale aj tými, ktoré nás môžu stáť výsledok na majstrovstvách sveta. Pre chlapcov to bola dobrá skúsenosť. Mali sme vynikajúci vstup do zápasu. Treba zdôrazniť, že sme nastúpili len so 16 hráčmi, keďže päť chlapcov s nami neodletelo v pôvodnom termíne a do Nórska prišli až počas piatkového zápasu. Z tohto pohľadu i vzhľadom na náročné logistické okolnosti ohľadom presunu do Nórska to bol pre nás ťažký duel. Sme však radi, že tím ukázal svoju pravú tvár po nevydarenej druhej tretine. V tretej sme sa vrátili do zápasu a krásnym gólom rozhodli o víťazstve.“