SR 20: Slováci na domácom Turnaji piatich krajín v Poprade podľahli Fínom

POPRAD (SZĽH) – Slovenským hokejistom do 20 rokov nevyšiel druhý zápas na Turnaji piatich krajín v Poprade. Lepšie korčuľujúcim fínskym rovesníkom podľahli 0:5.

Fíni nastavili líniu, po ktorej sa zápas bude vyvíjať, už v úvodnej minúte duelu. Prvýkrát prekonali Gadžieva, na ktorom sa podpísal nepriaznivý moment a do konca úvodného dejstva inkasoval ešte trikrát. Treba však zdôrazniť aj to, že spoluhráči mu vo viacerých predbránkových situáciách príliš nepomohli. Fíni podčiarkli, že sú korčuliarsky mimoriadne vyspelí. Potvrdzovali to predovšetkým pri hre s pukom v útočnej tretine. Slováci mali často problém vymaniť sa spod fínskeho tlaku, čo potvrdilo aj skóre prvej tretiny v pomere 4:0. Nulu na domácej strane mohol zmeniť Gabriel, ktorý v 12. minúte skvele unikol, no pri výborne zrealizovanom blafáku do forhendu nepochodil.

Po zmene strán nahradil Gadžieva v slovenskej bránke Jurčák, ktorý sa vytiahol k skvelému výkonu. Viackrát podržal tím pri fínskych príležitostiach. Zo štrnástich pokusov severanov inkasoval iba raz a zaslúžene si prevzal ocenenie najlepšieho slovenského hráča v stretnutí. Slováci mohli nepriaznivé skóre duelu aspoň korigovať, na fínsku bránku však vyslali za 60 minút len 13 streleckých pokusov.

Slovákov čakajú na kvalitne obsadenom turnaji ešte tri súboje. Už vo štvrtok od 17.00 nastúpia proti Fínsku. Po piatkovom dni voľna nastúpia v sobotu proti Švédsku (17.00 h) a v nedeľu zakončia podujatia derby súbojom s Českom (16.00 h). Všetky zápasy na podujatí môžete sledovať online na youtubovom kanále SZĽH, na JOJ Športe, respektíve na novej platforme JOJ Šport Plus v rámci Joj Play.

Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov v Poprade

Fínsko – Slovensko 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Keskinen (Kärki, Koskipirtti), 6. Männistö (Grönlund, Noiva), 13. Männistö (Minkkinen, Keskinen), 19. Skinnari (Lundell), 43. Lassila (Kärki, Varis).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 28:13.

Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy – Šoltés, Stanzel – 421 divákov.

Zostava SR 20: Gadžiev (21. Jurčák) – Žabka, Nátny, Tomas, Čulík, Pánik, Nahalka, Sakmár, Hruška – Stašiniak, Suchý, Ondriš – Gabriel, Mamonov, Jendek – Ferkodič, Križan, Benko – Ružek, Dudáš, Hodas. Tréner I. Feneš.

Ivan Feneš, tréner SR 20: Bola to krutá, no reálna lekcia v konfrontácii s fínskymi juniormi. Neobstáli sme takmer v žiadnej činnosti. Vyzdvihnúť môžeme azda len hru v oslabení a výkon brankára Jurčáka. O akýkoľvek dobrý výsledok sme sa pripravili sami v úvodnej tretine. Do duelu sme vstúpili tak, ako keby sme išli hrať exhibíciu. Druhá a tretia tretina boli z našej strany oveľa lepšie. Dalo nám to nádej, že sme schopní aj s favorizovanými protivníkmi vyhrávať súboje a vytvárať si gólové šance.“