SR 20 prehrala s ČR 2:6, o výsledku rozhodla 5-minútová presilovka v 3. tretine

PŘÍBRAM (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zakončila kvalitne obsadený Turnaj štyroch krajín v Příbrame prehrou 2:6 s českými rovesníkmi. Zápas rozhodli presilovky, v ktorých strelili domáci všetkých šesť presných zásahov. Štyri z toho pri vylúčení Richarda Nemca na 5 minút a do konca duelu v záverečnom dejstve. Slováci sa presadili raz v početnej prevahe a raz v oslabení. V oboch prípadoch po koncovke Samuela Krajča.

Dvadsiatka, ktorú na podujatí dočasne viedol tréner Ján Pardavý namiesto Ivana Feneša (povinnosti pri SR 18 na MS IA v Piešťanoch), neuspela v Příbrame ani raz. Najskôr podľahla švédskej reprezentácii s viacerými draftovanými hráčmi do NHL 0:4, následne fínskej s rovnako kvalitným kádrom 1:5.

Slovenskú juniorskú reprezentáciu čaká od 9. augusta náhradný šampionát hráčov do 20 rokov v kanadskom Edmontone za tradičný vianočný, ktorý zrušila pandémia koronavírusu po troch dňoch od jeho začiatku.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov, Příbram:

Česko – Slovensko 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)

Góly: 19. Altrichter, 28. Pajer (Herčík, Urban), 47. Herčík (Hauser, Urban), 47. Marha (Altrichter), 50. Herčík (Urban, Pajer), 50. Urban (Pajer, Moravec) – 16. Krajč (Stripai), 49. Krajč.

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Srdínko 5+DKZ za bitku – R. Nemec 5+DKZ a 5+DKZ za bitku a vrazenie na mantinel, presilovky: 6:1, oslabenia: 0:1, strely na bránku: 33:21.

Rozhodovali: Jaroš, Micka - Špůr, Klouček – 642 divákov.

Zostava SR 20: Gajan (29. Korec) – Rajzík, Stripai, Bakala, Chovaniak, Tomas, Laurenčík, Jacko – Vaňo, Štetka, Krajč – R. Nemec, Štefančík, Ondriš – Krajčovič, Babeliak, Hajnik – Tomala, Géci, Vaculík – Danielčák. Trenér J. Pardavý.

Hlas po zápase:

Ján Pardavý, tréner: „Odohrali sme najlepší zápas na turnaji. O výsledku rozhodla tretia tretina a naše vylúčenia na 5 minút a do konca zápasu. V tom oslabení sme inkasovali štyri góly, ktoré rozhodli o výsledku. Celkovo sme v hre piatich proti piatim boli lepší. Veľmi dobre sme korčuľovali, viac strieľali. Hoci sme prehrávali 1:2, veril som, že vyrovnáme. Nešťastným momentom bolo spomínané vylúčenie. Oslabenie sme nezvládli, nastal kolaps. Nemôže sa stať, že v ňom inkasujeme štyri góly. S výkonom hráčov však môžeme byť spokojní.“