SR 18 vstúpila víťazne do turnaja v Budapešti, Talianov deklasovala 9:2

BUDAPEŠŤ (SZĽH) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov vstúpili víťazne do Turnaja olympijských nádejí v Budapešti. V úvodnom vystúpení deklasovali rovesníkov z Talianska 9:2. Hetrikom sa blysol Martin Mišiak, ktorý k trom gólom pridal jednu asistenciu. Rovnako štvorbodový bol Samuel Honzek za dva góly a dve asistencie.

Taliani kládli odpor Slovákom len v prvej tretine. Na Korecovu bránku vyslali desať striel, teda len o štyri menej, ako Slováci na taliansku. V ďalších dvoch tretinách však fyzicky odišli. Do priestoru troch žŕdok zamierili presne za zostávajúcich 40 minút len trikrát. Slováci súpera definitívne dorazili v tretej tretine, v ktorej strelili štyri góly. Celkovo vyslali na taliansku bránku 43 pukov.

V maďarskej metropole nastúpia zverenci trénera Ivana Feneša ešte na dva duely. V piatok od 15.30 h ich čaká duel s Poliakmi a v sobotu od 14.00 s domácimi Maďarmi.

Turnaj olympijských nádejí hráčov do 18 rokov

Slovensko – Taliansko 9:2 (3:2, 2:0, 4:0)

Góly: 2. Fedák (Thomka), 13. Mišiak (Kmec), 18. Mišiak (Marko), 22. Nahálka (Mišiak), 31. Honzek (Šotek, Mišiak), 41. Honzek (Nahálka, Kmec), 55. Patzelt (Dej), 59. Mišiak (Culík), 60. Dej (Kopecký, Križan) – 8. Garau (Oberrauch), 11. Girardi (Remolato).

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely: 43:13.

Rozhodovali: Varjú – Kövesi, Váczi – 25 divákov.

Zostava SR: Korec – Nahálka, Kmec, Patzelt, Marko, Tomas, Thomka, Culík, Lörincz – Šotek, Honzek, Mišiak – Dej, Kopecký, Križan – Petrík, M. Molnár, Fedák – Kurty, Bartakovics, Melicher. Tréner I. Feneš.

Ivan Feneš, tréner SR 18: „Ďalšia skvelé víťazstvo slovenskej osemnástky. Do zápasu sme vstúpili proti dobre organizovaným Talianom so siedmimi nováčikmi, ktorí hrali svoj prvý reprezentačný zápas. V prvej tretine to bolo trošku vidno. Chlapci boli mierne nervózni, ale s pribúdajúcimi minútami sme duel ovládli a boli jednoznačne lepší, čo potvrdzuje výsledok. Treba vyzdvihnúť našu prvú formáciu, v ktorej vzadu dominovali Kmec s Nahálkom. Vpredu dal Mišiak tri góly a spolu s Honzekom a Šotekom odohrali skvelý zápas. Boli ťahúni, podporovali spoluhráčov, ktorí nemali veľa skúseností z medzinárodného ľadu.“