SR 18: Osemnástka v ďalšom týždni prípravy na MS s rozšíreným kádrom, dvakrát ju preveria Poliaci

BRATISLAVA (SZĽH) – Príprava slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov bude pokračovať od pondelka ďalším tréningovým blokom v Piešťanoch, ktorý spestrí v závere pracovného týždňa dvojzápas s poľskými rovesníkmi v Trnave. Realizačný tím na čele s hlavným trénerom Martinom Dendisom môže počítať so širším kádrom ako v predchádzajúcom týždni.

Menoslov hráčov v príprave na šampionát doplnia viacerí legionári. Po skončení klubových povinností vo Fínsku sa pripojí k tímu útočník Ján Chovan, od utorka 9. apríla pribudne zámorské trio v zložení Ondrej Maruna, Maxim Petras a Theo Kiss. Tréneri ešte nemôžu počítať s dvojicou Luka Radivojevič a Michal Svrček, ktorá stále bojuje o medaily vo Švédsku. Rovnako čakajú na vyvrcholenie domácej Extraligy juniorov, kde taktiež pôsobí viacero reprezentačných adeptov. 

V nominácii slovenskej osemnástky premiérovo figuruje poľský rodák Patryk Zubek. Produktívny obranca Banskej Bystrice už splnil podmienky na získanie slovenského občianstva. Jeho prípadný štart na tohtoročnom šampionáte v fínskych mestách Espoo a Vantaa, ktorý sa začína 25. apríla, však ešte podlieha splneniu viacerých administratívnych povinností voči Medzinárodnej hokejovej federácii. 

Mladí Slováci absolvujú pred majstrovstvami sveta päť prípravných duelov. Prvé dva ich čakajú už vo štvrtok 11. apríla a v piatok 12. apríla v Trnave proti Poliakom (v oboch prípadoch so začiatkom o 14.00). Ďalšie dva odohrajú vo Velkom Meziříčí proti Čechom (17. a 18. apríla). V sobotu 20. apríla odletia do Fínska a o deň neskôr ich preveria v generálke na šampionát Švajčiari. 

Účinkovanie na majstrovstvách sveta odštartujú slovenskí reprezentanti vo štvrtok 25. apríla proti hokejistom USA. V základnej A-skupine ďalej vyzvú Lotyšov (26. apríla), Fínov (28. apríla) a Nórov (30. apríla). Všetky duely sa začínajú zhodne o 13.00 SELČ. Najlepšie štyri tímy z oboch základných skupín postúpia do štvrťfinále, družstvá na piatej pozícii čaká boj o záchranu.

Nominácia SR 18 na VT v Piešťanoch a prípravný dvojzápas v Trnave (8. - 12. 4.):

Hráči podľa klubov
Tobias KÁLUS BARANI Banská Bystrica
Patrik KLIMENT BARANI Banská Bystrica
Michal PLANČÁR BARANI Banská Bystrica
Patryk ZUBEK BARANI Banská Bystrica
Andrej FABUŠ HC SLOVAN Bratislava
Martin HARONIK HC SLOVAN Bratislava
Roberto Leonardo HENRIQUEZ HC SLOVAN Bratislava
Fabian Andrej LIČKO HC SLOVAN Bratislava
Miroslav ŠATAN HC SLOVAN Bratislava
Adam BELUŠKO HC Košice
Vladimír DRAVECKÝ HC Košice
Michal LIŠČINSKÝ HC Košice
Michal PRÁDEL Draci Liptovský Mikuláš
Pavol PROKOPOVIČ HK Dukla Michalovce-mládež
Samuel ŠIMON HK Dukla Michalovce-mládež/HC 19 Humenné
Simon SEMANČÍK HK ŠKP Poprad
Andreas STRAKA HK ŠKP Poprad
Michal FRANKOVIČ HK Spišská Nová Ves
Ondrej MARUNA (od 9. 4.) Charlottetown Islanders/Kan.
Tobias PITKA Victoria Grizzlies/Kan.
Martin Rudolf LIŠKA Bílí Tygři Liberec/ČR
Adam KALMAN HC Olomouc/ČR
Ján CHOVAN Tappara/Fín.
Nicolas VRTIEL Lidingö Vikings/Švéd.
Alex Miroslav ZÁLEŠÁK MoDo Hockey/Švéd.
Maxim PETRAS (od 9. 4.) Bishop Kearney Selects/USA
Theo KISS (od 9. 4.) Des Moines Buccaneers/USA
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Branislav VARGA
Hlavný tréner Martin DENDIS
Asistenti trénera Michal DOSTÁL, Andrej KMEČ
Tréner brankárov Adam ŠTEPANOVSKÝ
Kondičný tréner Ján MUNKA
Konzultant Ivan FENEŠ
Video analytik Pavol RYBÁR (9. - 12. 4.)
Lekár Martin BISKUP
Maséri Ľuboš ONDREJKA (od 7. 4.), Štefan SÝKORA
Športový psychológ Peter KURAČKA

Náhradníci: HO HAMIKOVO Hamuliakovo – Tomáš ŠLANK, HC Košice – Branislav BARGER, Tobias FAITH, Kristián KRAFČÍK, Draci Liptovský Mikuláš – Alexander Milan SEJNA, Ján ZIMÁNI, HK Nitra/HC Topoľčany – Tomáš CHRENKO, Adam NEMEC, MMHK Nitra – Richard HAZALA, Leo Vratislav KRCHŇAVÝ, MMHK Nitra/HK Slovan Levice – Alan LENĎÁK, HK Poprad – Juraj GRACÁK, HK ŠKP Poprad – Thomas Pavel HURTAJ, Brian MAJERČÍK, Sebastián MARTINKO, HC Prešov – Ivan JANÁK, MHKM Skalica – Nikolas PTÁČEK, HK DUKLA Trenčín – Richard RAFAJ, Tobias TOMÍK, HK DUKLA Trenčín/HC Topoľčany – Samuel KUPEC, HKM Zvolen – Patrik BREZÁNI, VLCI Žilina-mládež – Samuel HÚŽEVKA, Dario LAŠŠ, Jozef ŠILHÁR, Marko VARGA, VLCI Žilina-mládež/HC Nové Zámky – Áron MÉSZÁROS, Edmonton Oil Kings (CAN) – Andrej TOMAŠEC, Brynäs IF (SWE) – Michal SVRČEK, Örebro HK (SWE) – Luka RADIVOJEVIČ, New Hampshire Mountain Kings (USA) – Sebastián BODNÁR.