SR 18 deklasovala maďarskú dvadsiatku 9:2, vo štvrtok ju čaká posledný zápas v sezóne

BUDAPEŠŤ (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov deklasovala v stredajšom prípravnom stretnutí maďarskú dvadsiatku 9:2. Zverenci tréneri Ivana Feneša zlomili duel v tretej tretine, v ktorej strelili šesť gólov.

Druhý prípravný zápas je na programe vo štvrtok od 12.00 h. Sledovať môžeme naživo na tomto odkaze.

Prípravný zápas v Budapešti

Maďarsko 20 – SR 18 2:9 (2:2, 0:1, 0:6)

Góly: 17. K. Horváth (P. Horváth, Károly), 19. Ádám (Csiszer, Gruff) – 16. Čiernik (Dvorský), 20. Danielčák (Šramaty, Demek), 37. Demek (Danielčák, Šramaty), 43. Repčík (Žlnka, Petrovský), 45. Šramaty (Demek, Socha), 47. Repčík (Petrovský, Bečár), 54. Bačo (Štrbák), 58. Žlnka (Petrovský), 60. Štrbák (Repčík).

Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely: 33:53

Rozhodovali: Babic, Kókai – Árkovics, Kedves – bez divákov.

Zostava SR: Eliaš – Bečár, Kapičák, Štrbák, Groch, Kmec, Socha, Eperjši – Bačo , Stumpel, Sýkora – Žlnka, Petrovský, Repčík – Čiernik, Dvorský, Molnár – Šramaty, Demek, Danielčák – Suchý.

Maďari v prvej tretine držali so Slovákmi krok. Nielen z hernej stránky, ale i výkonnostnej a štatistickej. Na bránku Eliaša vyslali štrnásť striel rovnako ako Slováci na maďarskú. Oba tímy sa z gólu tešili dvakrát. Maďari najskôr otočili priebežný stav skóre na 2:1, no 34 sekúnd pred koncom prvej tretiny inkasovali. Slováci v závere dejstva vystupňovali tlak. Aktívnym forčekingom nepustili súpera z obrannej tretiny, čo využil na osi pásma stojaci Danielčák a vsietil gól na 2:2.

Zlomovým momentom nielen druhej tretiny, ale celého stretnutia bola 37. minúta a gól Demeka, ktorý poslal Slovákov do vedenia 3:2. Situáciu rozbehol Šramaty, ktorý z ľavého krídla našiel pred bránkou Danielčáka. Hoci sa mladému útočníkovi nepodarilo skórovať, Slováci puk dosledovali a napokon ho zásluhou agilného Demeka dotlačili do bránky.

V tretej tretine si už Slováci schuti zastrieľali. Na strely zvíťazili 26:12, na góly 6:0. Dvakrát sa presadil Repčík, po jednom presnom zásahu pridali Šramaty, Bačo, Žlnka a sekundu pred koncom v presilovke aj 15-ročný obranca Maxim Štrbák. Celkovo Slováci zdolali maďarský juniorský výber (ročníky narodenia 2002 a 2003) 9:2, v štatistike streleckých pokusov 53:33.

Hlasy po zápase

Ivan Feneš, tréner SR 18: Výsledok hovorí v náš prospech. Dve tretiny sme však bojovali s maďarským brankárom, ktorého bránku sme neustále dobýjali. Museli sme veľmi často prekonávať obranu Maďarov, keďže tí sa zamerali vyslovene na bránenie. Mali málo šancí, ak sa aj nejaká vyskytla, tak prišla z brejku. My sme sa chceli čím skôr presadiť. Napokon nám to začalo padať až v tretej tretine. Potvrdili sme, že z kondičnej stránky sme solídne pripravení. Spokojný som aj z výkonnostného hľadiska, no jedným duchom musím dodať, že zápasy s českou osemnástkou boli oveľa kvalitnejšie.“

Peter Repčík, útočník SR 18, v zápase 2+1: Cesta  bola dlhá, ťažko sme sa rozbiehali. Nepredviedli sme úplne konzistentný výkon celých šesťdesiat minút. Najlepšie to bolo v záverečnej tretine, v ktorej sme sa výraznejšie presadili. Cez vysokých maďarských obrancov to spočiatku išlo ťažko. Časom sme ich však dokázali prekorčuľovať a našli na nich recept. Keďže vo štvrtok nás čaká posledný zápas osemnástky v tejto sezóne, chceme dať do hry to najlepšie, čo vieme. Najmä srdce, aby sme sa rozlúčili víťazstvom.“