SR 17 zdolala Nemecko 4:1, Sýkora: Chlapci boli od začiatku dobre nastavení

VISP (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov vstúpila do Turnaja piatich krajín víťazne. V utorňajšom dueli vo švajčiarskom Vispe zdolala nemeckých rovesníkov 4:1. V stredu čaká zverencov trénera Romana Sýkora druhá zo štyroch konfrontácií na podujatí, od 15.00 nastúpia proti USA.

V utorok Slováci potvrdili triumf nad Nemcami, ktorí deň predtým podľahli domácim Švajčiarom 5:6 po predĺžení, v tretej tretine. V rozpätí trinástich sekúnd 51. minúty definitívne zlomili odpor súpera gólmi Tomáša Piláta v presilovke a Samuela Barcíka v rovnovážnom počte. Zoznam slovenských zápasových strelcov doplnili Roman Kukumberg a Samuel Sisik, ktorého gól bol z 35. minúty po zápase označený za víťazný.

Pre viacerých hráčov súčasnej reprezentačnej kategórie do 17 rokov bol stredajší duel vo Vispe proti Nemecku vôbec prvý na medzinárodnej úrovni. V minulej sezóne totiž v šestnástke pre pandémiu koronavírusu neodohrali ani jeden.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov vo Vispe

Slovensko – Nemecko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 4. Kukumberg (Jobek, Čajkovič), 35. Sisik (Barcík, Čajkovič), 51. Pilát (Sisik, Eperješi), 51. Barcík (Beluško) – 13. Tropmann (Vladelchtchikov).

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Jordi – Baumgartner, Duc – 123 divákov.

Zostava SR: Urban – Barcík, Čajkovič, Beluško, Eperješi, Královič, Jurčo, Sakmár, Kutnár – Kukumberg, Jobek, Cedzo – Císar, Sisik, Pilát – Kurila, Jenčko, Priščák – Ridzoň, Stahoň, Žurek. Tréner R. Sýkora.

Hlas po zápase

Roman Sýkora, tréner SR 17: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo vstúpiť do turnaja víťazne. Aj vzhľadom na skutočnosť, že pondelok sme absolvovali náročný 19-hodinový autobusový presun do Vispu. Nebolo jednoduché optimálne sa pripraviť na stredajší zápas, ale chlapci mali od začiatku výborne nastavené hlavy, čo bolo napokon kľúčové v súboji s Nemcami. V prvej tretine bolo dôležité, že sa nám hneď v jej úvode podarilo streliť prvý gól, vďaka ktorému sme sa viac uvoľnili. Potom nás trošku zradila disciplína. Dali sme Nemcom presilovku o dvoch hráčov, ktorú využili a bolo 1:1. A hoci sme sa v druhom dejstve dostali do vedenia, s niektorými vecami sme neboli stopercentne spokojní. Aj preto sme premiešali zostavou a v tretej tretine napokon rozhodli. Zápas sme strhli na svoju stranu väčšou aktivitou, snahou a ctižiadosťou. Za víťazstvo som veľmi rád, pretože mnohí chlapci hrali prvý veľký medzinárodný zápas. A cítil som, že ihneď po jeho zvládnutí z nich opadol stres, vytratila sa nervozita. Verím, že s rovnako čistými hlavami pôjdeme aj do ďalšieho, hoci neľahkého priebehu turnaja. Sme totiž jediné mužstvo, ktoré odohrá štyri zápasy za štyri dni. Uvidíme, ako takúto fyzickú záťaž zvládneme.“