Tím SR 17 víťazom turnaja vo Füssene bez jedinej prehry

Reprezentačné družstvo SR 17 v sezóne 2013/2014, foto Jakub Súkup

FÜSSEN (SZĽH) -  Už pred Turnajom štyroch krajín hokejistov do 17 rokov v nemeckom Füssene deklaroval tréner našej "sedemnástky"  Martin Hrnčár deklaroval, že chce so zverencami  získať prvenstvo  bez jedinej prehry. Podarilo sa, aj keď v sobotňajšom súboji proti Švajčiarsku, chýbalo málo, aby mladí slovenskí hokejoví reprezentanti, bez ohľadu na výsledok záverečného zápasu už istí víťazi  tradičnej konfrontácie v Bavorsku,  túto výzvu naplnili. Zvíťazili po predĺžení 4:3, ale vyrovnávajúci gól dosiahli mladí Slováci 12 sekúnd pred koncom pri hre bez brankára. Víťazný gól Sádeckého po brilantnej akcii Andrisíka padol z prvej akcie v predĺžení!

Slovensko "17" - Švajčiarsko "17" 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly SR:  7. Sádecký (Sloboda, Oško) - 1:0, 16. Struška (Oško, Mišuta) - 2:1, 59.48 Andrisík (Sadecký, M. Roman) - 3:3, 60.15 Sádecký (Andrisík, Hatala) - 4:3

Martin Hrnčár (tréner SR 17): "Teší, že chlapci naplnili predturnajovú výtvu - vyhrať vo Füssene bez jedinej prehry. Záver sme si však trošku skomplikovali.  Hoci sme viedli po úvodnej tretine 2:1 museli sme v kabíne zvýšiť hlas. Chlapci si rady vzali k srdcu a v strednej časti vyvinuli na súpera obrovský tlak, ale aj napriek pomeru striel 21:4 skončila táto fáza bez gólov! Švajčiari, prekvapujúco stále bez bodu, potom vsadili všetko na jednu kartu a otočili na 2:3.  V závere sme stiahli spoľahlivého brankára Filipa Šubrta a pri hre šiestich proti piatim Martin Andrisík v čase 59:48 vyrovnal. Banskobystrický útočník sa zaskvel v predĺžení  krásnym technickým kúskom: vzal puk, povodil všetkých štyroch hráčov súpera a naservíroval ho prakticky do bránky Borisovi Sádeckému. Bolo cítiť, že v záverečnej konfrontácii sezóny na medzinárodnom ľade chceli hráči na seba upozorniť pre výber do tímu  SR 18 pre budúcu sezónu."

Nominácia SR 17 na Turnaj štyroch krajín v nemeckom Füssene v dňoch 6. - 8. februára 2014:

Hráči: Jakub Nemec, Matej Niňaj, Miroslav Struška, Patrik Oško, Lukáš Žiak (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Andrej Hatala, Marek Hecl, Boris Sádecký, Adam Themár, Martin Trudman (HK Dukla Trenčín), Martin Andrisík, Oliver Košecký, Filip Šubrt (HC ‘05 Banská Bystrica), Vladimír Cibulka, Roman Žitný (HK Ružinov ‘99 Bratislava), Patrik Bečka, Marek Sloboda (HC Slovan Bratislava/HOBA Bratislava), Andrej Vadovič(HC Slovan Bratislava/SR 18 Projekt), Dominik Trška (MHK Dubnica nad Váhom), Patrik Kolesár (HC Košice), Peter Horváth (P.H.K Prešov), Michal Roman (HC Oceláři Třinec, ČR)

Realizačný tím: manažér Branislav Šajban, tréner Martin Hrnčár, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov) Jozef Urdák, lekárka MUDr. Andrea Švrčková 4. - 4. 2.), lekár MUDr. Štefan Krnáč (5. - 9. 2.), masér Michal Hrtús