Na ľade Crimmitschau debakel tímu SR 17 s Českom

Momentka zo súboja slovenských a švajčiarskych mladíkov, foto Jakub HomoľaIlustračné foto

CRIMMITSCHAU -  Zahanbujúcou prehrou 1:9 s rovesníkmi Česka sa skončilo v piatok tretie vystúpenie hokejovej reprezentácie Slovenska do 17 rokov na Turnaji piatich krajín v Crimmitschau. Po prehrách - 2:6 s USA, 3:6 s Nemeckom - odohrali v Nemecku zatiaľ najnevydarenejší zápas. "Za tie roky čo som pri mládežníckej reprezentácii som čosi podobné nezažil," smutne konštatoval po stretnutí tréner Martin Hrnčár. Jeho zverenci majú počas víkendu už len jednu šancu aspoň ako tak napraviť reputáciu - v nedeľu o 12.00 proti Švajčiarsku

Turnaj piatich krajín v nemeckom Crimmitschau - štvrtok:
ČESKO "17 -SLOVENSKO "17" 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)
Gól SR „17“: 14. M. Roman (Buček, Fereta). Vylúčenia 6:11, navyše Hrehorčák (SR) na 2+10 min. napadnutie hlavy a krk,  presilovky 3:0, oslabenia 0:0.

V úvodnej dvadsaťminútovke to na hrozivý debakel nevyzeralo. Súper sa síce ujal vedenie, ale v 14. minúte M. Roman po aistenciách Bučeka a Feretu vyrovnal na 1:1. Do prvej prestávky sme síce inkasovali  v oslabení, v ďalšom priebehu skórovali Česi z presilovky ešte dva razy, ale pomer striel bol 10:12. V druhej tretine 17:21, no nedôrazná defenzíva bola na mlyn českých chlapcov a Hrenák v bráne sa mohol roztrhať. Za úvodné dve tretiny išlo na neho 33 striel, na Kožiaka v poslednej 20, gólová spŕška však neustávala...

Martin Hrnčár (tréner SR „17“):  „Ťažko k zápasu niečo povedať. Prvú tretinu sme ešte ako tak zvládli a aj na začiatku druhej sme mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie, ale Česi nám strelili dva góly a od stavu 1:4 na ľade existovalo len jedno mužstvo. Spadla na nás psychická deka a bolo veľmi ťažké vrátiť sa do zápasu. Česi dominovali po všetkých stránkach.“

Manažér tímu Branislav Šajban: "Za výsledok sotva možno viniť brankárov.  Kruto sme doplácali na nedôraz pred vlastnou bránkou, ktorý súper nemilosrdne trestal gólmi z dorážok."

Nominácia  hráčov reprezentačného družstva SR 17 na výcvikový tábor v Bratislave (10. - 12. 8.) a Turnaj 5 krajín v nemeckom Crimmitschau v dňoch 13.-17. 8.2014:

Hráči: Peter Bjalončík, Boris Martančík, Rastislav Václav, Filip Vašaš (HK ŠKP Poprad), Viliam Čacho, Dávid Hrenák, Tomáš Konečný (HK Dukla Trenčín), Tomáš Hedera, Ján Kožiak (HC Slovan Bratislava-mládež), Martin Dlapka (HC ‘05 Banská Bystrica), Samuel Fereta (MHK Humenné), Andrej Leško (MHK Kežmarok), Vladimír Vybíral (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Samuel Buček (MMHK Nitra), Martin Bodák (HK Spišská Nová Ves), Patrik Hrehorčák, Miloš Roman (HC Oceláři Třinec, ČR), Sebastián Šmida (HC Kometa Brno, ČR), Samuel Solenský (HC Bílí Tygři Liberec, ČR), Kroni Musliu (BK Mladá Boleslav, ČR), Samuel Rudy (HC Pardubice, ČR), Matúš Juriga (Djurgarden, Švéd.)

Realizačný tím: manažér Branislav Šajban, tréner Martin Hrnčár, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov Jozef Urdák, lekár  Andrea Švrčková, masér Michal Hrtús