SR 17: Mladí Slováci na záver turnaja v Chomutove prehrali s Čechmi a obsadili štvrté miesto

CHOMUTOV (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala v záverečnom vystúpení na Turnaji piatich krajín v českom Chomutove. Zverenci hlavného trénera Ivana Králika podľahli domácim rovesníkom 4:6, keď doplatili najmä na nevydarenú úvodnú tretinu so štyrmi inkasovanými gólmi. Mladí Slováci obsadili na podujatí konečnú štvrtú priečku so štyrmi bodmi.

Domáci hokejisti otvorili skóre stretnutia už po 36 sekundách, keď chybnú rozohrávku slovenského tímu potrestal Adam Novotný. V 7. minúte síce vyrovnal nečakanou strelou bekhendom Oliver Lacko, ale zvyšok tretiny patril Čechom. Najskôr sa prezentoval presnou koncovkou z pravého kruhu Matěj Pekář a následne dvakrát skóroval David Rozsíval. 

V druhej tretine slovenskí reprezentanti zlepšili hru a znížili český náskok. V 25. minúte skóroval z ľavého kruhu Andreas Straka a rovnaký hráč o sedem minút neskôr našiel pred odkrytou bránkou Alexa Mišiaka, ktorý nemal problém rozvlniť sieť. Zakrátko však prišlo zaváhanie Slovákov na modrej čiare. Puk získal rozbehnutý Novotný a z brejku prekonal Patrika Brezániho. Do prestávky padol ešte jeden gól. Takmer presne s klaksónom sa presadil z dorážky druhýkrát v zápase Straka. 

Záverečne dejstvo ponúklo vyrovnaný hokej. Slováci sa s pribúdajúcimi minútami čoraz viac tlačili do ofenzívy, ale narážali na obetavých hráčov súpera. K vyrovnaniu im nepomohla ani hra bez brankára, v ktorej inkasovali šiesty gól. Do prázdnej bránky presne namieril Novotný, ktorý si pripísal hetrik.

Hlas po zápase

Ivan Králik, tréner SR 17: "Zápas sme si pokazili prvou tretinou, v ktorej sme urobili veľké množstvo chýb. Tie nás pripravili o lepší konečný výsledok, keďže od druhej tretiny sme sa zdvihli a začali sme viac bojovať a lepšie korčuľovať. Zároveň sme sa potom vyhýbali zaváhaniam. V medzinárodných zápasoch musia hrať chlapci naplno celých šesťdesiat minút a nemôžu nič vypustiť. Podobným spôsobom sme si v úvodnej tretine prehrali aj prvý duel s Američanmi. Je to pre hráčov ponaučenie, že sa musia na zápasy lepšie mentálne pripraviť."

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov v Chomutove (ČR)

Česko – Slovensko 6:4 (4:1, 1:3, 1:0)
Góly:
1. Novotný (Holub), 9. Pekař (Höhlig), 15. Rozsíval (Fasner, Netušil), 18. Rozsíval (Pšenička), 33. Novotný, 60. Novotný – 7. Lacko (V. Dravecký ml.), 25. Straka (A. Nemec), 32. A. Mišiak (Straka), 40. Straka (Saloň, V. Dravecký ml.).
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Micka – Ondráček, Šimánek (všetci ČR).

Slovensko 17: Brezáni – V. Dravecký ml., Goljer, Rusznyák, Tkáč, Kršák, Čapoš, Vajko, Kohút – A. Nemec, Čunderlík, Tomka – Saloň, Straka, Baláž – A. Mišiak, Lacko, Plančár – Balko, Mišák. Tréner: Ivan Králik

Konečná tabuľka Turnaja piatich krajín

1. Česko 4 4 0 0 0 0 22:14 12
2. USA 4 3 0 0 1 30:15 9
3. Švajčiarsko 4 1 1 0 2 11:14 5
4. SLOVENSKO 4 1 0 1 2 13:15 4
5. Nemecko 4 0 0 0 4 12:30 0