SR 15 ženy: Mladé Slovenky sa stali víťazkami turnaja v Budapešti

BUDAPEŠŤ (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia do 15 rokov zvíťazila v oboch zápasoch na Turnaji troch krajín v Budapešti a na podujatí obsadila prvé miesto. Zverenky trénerky Nicol Lucák Čupkovej v piatok zdolali Maďarky 1:0 a v sobotu si poradili s Rakúšankami 5:4 po predĺžení.

Káder slovenského tímu pozostával z talentovaných dievčat, ktoré v aktuálnej sezóne okúsili turnaje Hokejovej galaxie v Ružomberku a Senici. Mladé Slovenky v úvodnom súboji pokorili domáce reprezentantky futbalovým výsledkom. Jediný gól stretnutia strelila Sofia Stráňovská.

Druhý zápas s Rakúšankami bol oveľa bohatší na presné zásahy. Slovenské hokejistky postupne dokázali zmazať manko z úvodnej tretiny a pripísali si víťazstvo 5:4 po predĺžení. Hetrikom sa prezentovala Lucia Lipčáková, ďalšie góly pridali Alexandra Sofia Sklenková a Ema Kohútová.

Turnaj troch krajín hráčok do 15 rokov – Budapešť (Maď.)