Spišská v druhom predĺžení dokonala obrat. Hrdinom dvojgólový Martin Bakoš

Dramatická séria medzi Spišskou Novou Vsou a Košicami napísala svoju piatu kapitolu, pričom o víťazovi duelu muselo druhýkrát rozhodovať predĺženie. Tentokrát dokonca dvojnásobné. Rovnako však ako v prvom zápase aj dnes sa z triumfu radovali „rysy”, ktorí si tak vybojovali postupový mečbal. 

Lepší vstup do stretnutia mali „oceliari". Zásluhou dôrazu Jokeľa a delovke Lalondeho si vypracovali dvojgólový náskok. Po prestávke sa preto začala naháňačka domácich za vyrovnaním. V 29. minúte skorigoval v presilovej hre skóre stretnutia kapitán Rapáč. Komplikácia ale prišla na začiatku tretieho dejstva, keď Jääskeläinen strelou príklepom prekonal Melicherčíka – 3:1. Napriek tomu sa Spišiaci nevzdali a išli si za svojím cieľom. Enormný útočný nápor využili Bakoš s Kerbashianom. Ďalší presný zásah diváci už v základnej hracej dobe nevideli, a tak nasledovalo predĺženie. V ňom najskôr rozvlnil sieť Majdan, no jeho gól napokon neplatil pre ofsajd. „Rysy" si preto na víťaznú radosť museli počkať do druhej časti. Hrdinom sa v 82. minúte stal Martin Bakoš.


Tipos Extraliga - 5. zápas semifinále play-off

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0, 1:0), stav série 3:2

Góly: 29. Rapáč (Majdan, Merežko), 47. Bakoš (Kerbashian, Björkung), 54. Kerbashian (Majdan, Björkung), 82. Bakoš (Majdan, Vandas) – 8. Jokeľ, 18. Lalonde (Jääskeläinen, Chovan), 41. Jääskeläinen. Rozhodovali: J. Konc ml., Štefik – Šoltés, Kacej. Strely: 56:36, vylúčení: 1:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4155 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Björkung, Valach, Žiak – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Bortňák, Danielčák – Vandas, Myklucha, Džugan

Košice: Janus – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Hudec – Chovan, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Bartánus, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Šimun