Spartak Moskva podľahol Dinamu Minsk 3:4 pp, Bakoš strelil tretí gól

MOSKVA - Slovenský útočník Martin Bakoš sa strelecky presadil v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), v ktorom jeho Spartak Moskva prehral na domácom ľade s Dinamom Minsk 3:4 po predĺžení. Pre Bakoša to bol tretí presný zásah v prebiehajúcej sezóne, v doterajších piatich zápasoch si pripísal aj bod za asistenciu.

V bránke Spartaka sa predstavil Július Hudáček, ktorý zlikvidoval 30 striel a mal 88,24-percentnú úspešnosť zákrokov. Hrdinom bieloruského tímu bol americký útočník Shane Prince, autor dvoch gólov vrátane víťazného v predĺžení.

Salavat Julajev Ufa zvíťazil nad Avangardom Omsk 3:2. Hosťujúci tím utrpel v piatom vystúpení v novej sezónu prvú prehru. Rovnakú bilanciu ako Avangard má Ufa, ktorá sa vďaka výhre vo vzájomnom súboji na neho bodovo dotiahla. Osem bodov majú na konte aj ďalší dvaja účastníci Východnej konferencie - Metallurg Magnitogorsk a AK Bars Kazaň. Magnitogorsk si v nedeľu poradil s Nižným Novgorodom 3:1 a Kazaň zdolala Soči 4:0.

Na čele tabuľky Západnej konferencie je SKA Petrohrad, ktorý si vďaka hetriku a asistencii fínskeho krídelníka Mira Aaltonena poradil s Neftechimikom Nižnekamsk 5:2.

KHL - sumáre:

Lokomotiv Jaroslavľ - Traktor Čeľabinsk 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Petersson, 17. Petersson - 33. Kravcov

HK Soči - AK Bars Kazaň 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 26. Petrov, 30. Burmistrov, 52. Azevedo, 59. Dawes

Spartak Moskva - Dinamo Minsk 3:4 pp (1:0, 2:3, 0:0 - 0:1)

Góly: 16. Fjodorov, 32. Širokov, 35. BAKOŠ - 22. Demkov, 24. Prince, 38. Kozun, 64. Prince

Viťaz Podoľsk - Severstaľ Čerepovec 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Grebenščikov, rozh. nájazd: Varfolomejev - 3. Sizov

SKA Petrohrad - Neftechimik Nižnekamsk 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 7. Burdasov, 37. Aaltonen, 39. Aaltonen, 49. Tkačjov, 50. Aaltonen - 29. Osipov, 36. Porjadin

Metallurg Magnitogorsk - Torpedo Nižnij Novgorod 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 4. Prochorkin, 25. Karpov (tr. str.), 33. Nestrašil - 35. Urakov

Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Birjukov, 11. Hartikainen, 23. Hartikainen - 16. Chochlačev, 53. Šumakov