Sochy hokejistov do verejnej aukcie, výťažok na mládež

ORANGE Minihokej Tour - Spisska Nova VesORANGE Minihokej Tour - Spisska Nova Ves

BRATISLAVA 25. mája (SITA) - Originálne sochy hokejistov, ktoré patrili počas svetového šampionátu v Bratislave k najobdivovanejším a najviac fotografovaným hokejovým symbolom, si záujemcovia môžu vydražiť na portáli www.osporte.sk. Spoločnosť Orange, ktorý ako oficiálny partner MS 2011 do ulíc Bratislavy originálnu Hokejovú galériu priniesol, ponúka sochy do verejnej dražby. O niektorý z 19 atraktívnych suvenírov z dejiska historického šampionátu sa môžu fanúšikovia prihlásiť prostredníctvom SMS aukcie, ktorá potrvá do 10. júna. Výťažok zbierky pôjde na podporu mladých slovenských hokejových talentov.
Hokejoví fanúšikovia majú teraz jedinečnú šancu získať niektorú zo sôch, ktoré počas hokejových majstrovstiev v meste reprezentovali účastnícke krajiny, historické úspechy slovenského hokeja či míľniky kariéry slovenských hokejových hviezd. Každá je vyrobená z počasiu odolného kompozitu a dá sa tak použiť v interiéri aj exteriéri. Všetky sochy boli po šampionáte opravené a znovu namaľované, aby ich výhercovia aukcie dostali vo vynikajúcom stave. Každý kus váži približne 60 kg a jej betónový podstavec má hmotnosť asi 220 kg.
Kompletná zostava hokejových sôch bola fanúšikom a návštevníkom mesta k dispozícii na strategických miestach v centre Bratislavy od 26. apríla do 16. mája. Exponáty zaznamenali veľký úspech a posilnili neopakovateľnú hokejovú atmosféru. Vďaka svojmu jedinečnému dizajnu sa stali centrom pozornosti domácich aj zahraničných fanúšikov a pre tých sklamaných občas slúžili aj ako vhodný objekt na odvetu za prehratý zápas.