Slovenských reprezentantov pripravuje 22-ročný ambiciózny tréner Kroni Musliu

BRATISLAVA (SZĽH) – Nie je to tak dávno, čo Kroni Musliu bojoval v centralizovanom projekte slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov o účasť na juniorských majstrovstvách sveta. O dva roky neskôr už brázdi ľady ako tréner zručností. Napriek mladému veku (22) nastúpil na náročnú cestu, avšak s jasnou víziou. Všetko sa začalo pred dvanástimi mesiacmi. Kroni sa zo dňa na deň zbalil, kúpil letenku do Toronta, vybavil si ubytovanie a odletel za životnou výzvou. 

Mladý Slovák s balkánskymi koreňmi cítil, že takzvaný „skills coaching“, v preklade tréning zručností, je na Slovensku tak trochu v plienkach. Nepoznal nikoho, kto by sa pod Tatrami venoval tejto aktivite na takej úrovni, v akej podobné tréningy bežne prebiehajú v Kanade. „Povedal som si, že toto je cesta, ktorou sa chcem vydať. Informácie získavam dennodenne, pravidelne komunikujem s ľuďmi a svetovými odborníkmi v danom obore. Nebudem tvrdiť, že za necelý rok v Toronte som sa všetko neučil a teraz získané vedomosti prinášam na Slovensko. Stále sa vzdelávam, hľadám možnosti. Komunikujem s najlepšími Kanaďanmi nielen v Toronte, ale aj v Rusku,“ vraví mladý ambiciózny kouč Kroni Musliu. 

Už niekoľko týždňov v Bratislave realizuje pravidelné tréningy zručností so skupinou slovenských hokejových profesionálov. Kempy 22-ročného trénera navštevovali Tomáš Tatar, Martin Fehérváry či Adam Ružička – hráči, ktorí sa v nedávnej dovolili vrátili do zámoria vzhľadom na očakávaný reštart profiligy od 1. augusta – ale aj ďalšie renomované hokejové mená, pôsobiace v Európe. Medzi nimi Martin Bakoš, Jaroslav Janus, Matej Tomek, Michal Čajkovský a ďalší. 

Pozrite si videorozhovor s nádejným slovenským trénerom zručností Kronim Musliom, v ktorom sa dozviete viac o jeho ambicióznych plánoch do budúcna.