Slovensko opäť so zastúpením v Kontinentálnom pohári IIHF, Žilina bude hostiť semifinálovú skupinu

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenský hokej bude mať po ročnej pauze opäť zastúpenie v Kontinentálnom pohári IIHF. V nasledujúcej sezóne zasiahne do tradičnej pohárovej súťaže klub Vlci Žilina, ktorý v predchádzajúcom ročníku ovládol TIPOS SHL, zabezpečil si extraligovú miestenku a taktiež zvíťazil v JOJ Šport Slovenskom pohári. Práve na základe tohto triumfu sa mohol uchádzať o účasť v Kontinentálnom pohári. 

Vlci vstúpia do súťaže v rámci tretieho kola (semifinále), ktoré sa uskutoční od 15. do 17. novembra. Žilinčania budú hostiteľmi základnej E-skupiny. V nej figurujú okrem slovenského zástupcu aj kazašský Arlan Kokšetau a waleský Cardiff Devils. Posledný štvrtý účastník tejto skupiny bude známy až po odohraní úvodných dvoch kôl Kontinentálneho pohára, ktoré sa uskutočnia v septembri a októbri. 

"Vďaka víťazstvu v JOJ Šport Slovenskom pohári sa nám otvorila účasť v Kontinentálnom pohári pre sezónu 24/25. Jedná sa o veľmi prestížnu súťaž pod hlavičkou IIHF. Po prezentácii klubu na IIHF sa nám potvrdila nie len účasť, ale aj organizácia semifinálovej časti, o ktorú sme sa usilovali. Vnímame to ako ďalšiu prezentáciu slovenského hokeja, mesta Žilina a nášho klubu na európskej úrovni,” uviedol pre klubový web výkonný riaditeľ Vlci Žilina František Skladaný.

Finálový turnaj Kontinentálneho pohára je na programe od 16. do 19. januára 2025. Medzi štvoricu najlepších sa prebojujú dva najlepšie tímy z oboch semifinálových skupín. O dejisku sa bude rozhodovať po skončení novembrových duelov. 

Slovensko je najúspešnejšou krajinou v histórii Kontinentálneho pohára IIHF s piatimi prvenstvami. V minulosti v tejto súťaži uspeli Košice (1997/98), Slovan Bratislava (2003/04), Zvolen (2004/05), Martin (2008/09) a Nitra (2022/23). Žilinčanov čaká premiérová účasť v Kontinentálnom pohári, ale v roku 2007 si zahrali European Champions Cup. V Petrohrade vtedy zdolali Spartu Prahu a prehrali s fínskym tímom HPK Hämeenlinna.

KONTINENTÁLNY POHÁR IIHF 2024/2025

FINÁLE (16. – 19. januára 2025)

Víťaz E-skupiny
Víťaz F-skupiny
Druhý tím E-skupiny
Druhý tím F-skupiny

SEMIFINÁLE (15. – 17. novembra 2024) 

E-skupina
HC Arlan Kokšetau (Kaz.)
Cardiff Devils (Wal.)
Vlci Žilina *
Víťaz C-skupiny

F-skupina
Aalborg Pirates (Dán.) *
GKS Katovice (Poľ.)
Bruleurs de Loups (Fra.)
Víťaz D-skupiny

2. KOLO (18. – 20. októbra 2024)

C-skupina
Rittner Buam (Tal.) *
Acroni Jesenice (Slovin.)
Sokol Kyjev (Ukr.)
Víťaz A-skupiny

D-skupina
HK Mogo (Lot.)
Ferencvárosi TC (Maď.)
CSM Corona Brašov (Rum.) *
Víťaz B-skupiny     

1. KOLO (20. – 22. septembra)

A-skupina 
SKHL Crvena Zvezda (Srb.)
KHL Sisak (Chor.)
Liege Bulldogs (Belg.)
SC Irbis Skatem (Bul.) *

B-skupina
Energija (Lit.) 
Narva PSK (Est.) *
Skautafelag Reykjavikur (Isl.)
CH Jaca (Špa.)

* - organizátor skupiny