Slovenskí parahokejisti zdolali Nemcov a zaklopali na bránu elity

BERLÍN - Vo svojom štvrtom vystúpení na MS B kategórie zvíťazili slovenskí parahokejisti nad Nemeckom 2:1 po predĺžení, keď oba naše góly strelil Martin Joppa. Na potvrdenie tohto úspechu potrebujeme zdolať zajtra Poliakov.

V mikrotabuľke s Čínou a Nemeckom nám stačil aj bod. Získali sme napokon dva. Prehrali sme nešťastným gólom prvú tetinu, ale v poslednej sekunde druhého dejstva Martin Joppa vyrovnal. V závere bol slovenský tím lepší. Rozhodnúť mohol kapitán Marián Ligda, ktorý nepremenil dva nájazdy. Po skončení riadneho hracieho času vypukla na slovenskej lavičke veľká radosť. Zdvojnásobil ju 16 sekúnd po začiatku predĺženia opäť Martin Joppa.

Poliaci sa dnes zachránili po výhre nad Veľkou Britániou, inak všetky zápasy prehrali. Očakávané víťazstvo Slovenska by znamenalo historický postup do elitnej A kategórie, kde hrá osem najlepších tímov sveta.

NEMECKO - SLOVENSKO 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly Slovenska: 30., 46. Joppa

Vylúčenia: 3:1, presilovky 0:0, oslabenia 0:0

Zostava SR: Lepáček - Štít, Kaščák, Fojtík, Ferenčík, - Ligda, Joppa, Korman, Večerek, Stašák, Rauš, Turic