Slovenskí parahokejisti v príprave na MS trikrát zdolali Švédov

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská parahokejová reprezentácia má za sebou úspešnú medzinárodnú konfrontáciu. V závere minulého týždňa nastúpila v Dolnom Kubíne v troch prípravných zápasoch proti hráčom Švédska a vo všetkých troch súbojoch zvíťazila. 

Najvyrovnanejší bol prvý duel, v ktorom Slováci triumfovali tesne 4:3. Väčšinu stretnutia viedli, ale v závere poľavili v koncentrácii a súperovi dovolili dvoma gólmi vyrovnať na 3:3. Následne však domáci hráči stihli ešte raz skórovať a zvíťazili. 

Slovenskí reprezentanti predviedli v druhom dueli vydarenú prvú tretinu, v ktorej nastrieľali až päť gólov. Vo zvyšku stretnutia pridali ešte jeden zásah a brankár Miroslav Pastucha si pripísal čisté konto. Do švédskej siete dvakrát skórovali Stašák s Joppom, po jednom góle pridali Korman a Ligda.

Posledný tretí zápas bol takisto v réžii slovenského tímu. Zverenci trénera Ivana Hricka potvrdili úlohu favoritov a zvíťazili presvedčivo 4:0 vďaka gólom Stašáka, Ligdu, Joppu a Kormana. V bránke opäť neinkasoval Pastucha. 

„Zápasy dopadli podľa našich predstáv. Ďakujeme Švédom, že sme sa mohli spoločne pripraviť na októbrové majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v Kazachstane,“ uviedol generálny manažér reprezentácie a asistent trénera Miroslav Dráb. 

Slováci odohrajú šampionát od 6. do 11. októbra v astanskej Jerlan Arene. Zo šestice tímov (Slovensko, Kazachstan, Švédsko, Japonsko, Fínsko a Veľká Británia) postúpia do elitnej kategórie MS dve najlepšie družstvá. 

Výsledky

1. zápas 
Slovensko – Švédsko 4:3
Góly SR: Stašák 2, Korman, Joppa.

2. zápas
Slovensko – Švédsko 6:0
Góly SR: Stašák 2, Joppa 2, Korman, Ligda.

3. zápas 
Slovensko – Švédsko 4:0
Góly SR: Stašák, Ligda, Joppa, Korman.