Slovenské reprezentantky do 18 rokov získali nové skúsenosti v zápase proti Washington Pride

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov odohrali priateľský duel s americkými hráčkami z tímu Washington Pride AAA. Naše hráčky odohrali vyrovnanú partiu najmä v prvých dvoch tretinách. V tej záverečnej ich vekovo staršie a vyspelejšie súperky vyškolili z efektivity a odviezli si víťazstvo 8:2.

Priateľský zápas, Bratislava:

SR ženy U18 - Washington Pride AAA 2:8 (1:2, 0:1, 1:5)
Góly SR:
Kubeková, Halušková

Hodnotenie zápasu:

Peter Kúdelka, tréner tímu SR ženy U18: "Je to pre nás veľmi cenná skúsenosť so severoamerickým hokejom. Hrali sme proti starším a vyspelejším súperkám, mali sme výborné momenty v prvých dvoch tretinách, keď sme si dokázali vypracovať šance a hrať vyrovnanú partiu. Potom sa však ukázala naša neskúsenosť s týmto typom hokeja a paradoxne sme súpera prestrieľali o desať striel, ale keď sme neskórovali ani z vyložených šancí tak prišiel trest na druhej strane. Súper nemilosrdne trestal každé naše zaváhanie.

Zápas nám ukázal množstvo vecí, kde vidíme priestor na zlepšenie. Verím, že sa poučíme a chyby, ktoré sme dnes produkovali nebudeme robiť na majstrovstvách sveta."