Ženská reprezentácia uzavrela domáci turnaj tesnou prehrou s Maďarkami

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia bola blízko k ukončeniu nepriaznivej výsledkovej série na medzinárodnej scéne, ktorá trvá od augusta minulého roka. Zverenky hlavného trénera Arta Sieppiho prehrali v záverečnom dueli domáceho Turnaja štyroch krajín v bratislavskom Ružinove s Maďarkami 3:4 po samostatných nájazdoch. 

Maďarské hokejistky otvorili skóre stretnutia už v úvodnej minúte. Presne v 60. sekunde sa presadila Huszaková. Slovenky mohli zareagovať v prvej tretine v dvoch presilových hrách, ale nedokázali prekonať pozornú brankárku Némethovú. Druhé dejstvo ponúklo vyrovnaný hokej s veľkým počtom streleckých pokusov. Napriek tomu sa však stav nezmenil. Slovenky aj Maďarky nevyužili po jednej presilovke a zahodili viacero zaujímavých príležitostí na strelenie gólu.

Domáce reprezentantky v tretej tretine zvýšili útočnú aktivitu a otočili vývoj stretnutia. V 45. minúte využila presilovku Hlinková, o päť minút neskôr predviedla presné bekhendové zakončenie Ištocyová a v 52. minúte bola na konci vydarenej presilovkovej kombinácie Kúbeková. Maďarky zakrátko kontrovali po dorážke Báhiczki-Tóthovej a počas záverečného tlaku vyrovnali. Necelú minútu pred koncom riadneho hracieho času využila početnú prevahu Metzlerová. Maďarky napokon lepšie zvládli aj samostatné nájazdy, v ktorých rozhodla o ich celkovom triumfe na turnaji Garátová-Gasparicsová.

Turnaj štyroch krajín (Bratislava)

Slovensko - Maďarsko 3:4 po samostatných nájazdoch (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0, 0:1)
Góly:
 45. Hlinková (Ištocyová, L. Halušková), 50. Ištocyová, 52. Kúbeková (Korenková, Tóthová) - 1. Huszaková (Dabasiová), 54. Báhiczki-Tóthová (Huszak), 60. Metzlerová (Huszáková), rozhodujúci nájazd Garátová-Gasparicsová.
Vylúčené: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 30:32, rozhodovali: Matejová (SR), Daleová (Švaj.) – Péterová, Gottlibetová (všetci Maď.), 148 divákov.

Zostava SR: Rišianová – Leskovjanská, Košecká, Janeková, Stern, A. Šulíková, Gálisová – L. Halušková, Kúbeková, Korenková – Tóthová, Hlinková, Fančovičová – Ištocyová, Dobiašová, Nemčeková – Rumanová, R. Halušková, Šimnová. Tréner A. Sieppi.

Výsledok prvého zápasu sobotňajšieho programu
Nórsko - Francúzsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Hlas po zápase

Arto Sieppi, hlavný tréner SR ženy: "Dievčatám som po zápase povedal, že napriek prehre môžu byť na seba hrdé za odvedený výkon a nemusia mať sklonené hlavy. Mali sme síce slabší vstup do zápasu, keď sme rýchlo inkasovali, ale potom sme dokázali trikrát skórovať a otočiť nepriaznivý vývoj. Hráčky bojovali počas celého stretnutia, dobrý výkon podala aj naša brankárka. Mrzieť nás môžu akurát nevyužité gólové šance v druhej tretine a taktiež nepremenená krátka presilovka v predĺžení. Nájazdy sú vždy nevyspytateľné a tentoraz sme v nich neboli úspešní."


Tabuľka

2024 4 Nations Tournament Z B
1 Hungary W Hungary W 3 6
2 France W France W 3 6
3 Norway W Norway W 3 5
4 Slovakia W Slovakia W 3 1