Slovenky v prvom zápase vo Francúzsku zvíťazili nad Nórkami

EPINAL/BRATISLAVA (SZĽH) - Po Výcvikovom tábore v Bratislave a následnej ceste odohrali slovenské reprezentantky prvý zápas na Turnaji 4 krajín vo francúzskom Epinale. V ňom zdolali Nórsko 3:0, keď v každej tretine zaznamenali po jednom góle. Prvý gól strelila už v 10. minúte Janka Hlinková. V druhej tretine Slovenky využili presilovku po góle Rebeky Honečkovej a skóre uzavrela v 44. minúte Nicol Čupková.

Zverenkyne trénera Jána Bezděka si v piatok zmerajú sily s Maďarskom a v sobotu s domácim Francúzskom.

Ján Bezděk, tréner ženskej reprezentácie SR: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, dievčatá plnili taktické pokyny a volili jednoduché riešenia herných situácií, ktoré sme im spolu s trénermi určili. Mali sme veľmi dobrý pohyb, aktívne a agresívne sme pristupovali k súperkám, z čoho vznikali chyby Nóriek. My sme ich vďaka tomu prečíslovali a dostávali sme sa do dobrých streleckých pozícií. Výsledok mohol byť aj lepší, vypracovali sme si naozaj dosť šancí, aj keď chyby sa samozrejme vždy nájdu a určite ich ešte zopár objavíme pri večernom videorozbore. S výsledkom sme však veľmi spokojní a musím dievčatá pochváliť aj za predvedenú hru - hoci je vždy čo zlepšovať."