Slovenky v druhom zápase MS prehrali s Dánskom, všetky tímy majú po tri body

VAUJANY (SZĽH) - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali v druhom zápase majstrovstiev sveta divízie I skupiny A s Dánskom 3:6 a majú v tabuľke aj naďalej tri body z dvoch zápasov. Ďalšie dva zápasy pondelňajšieho programu sa vyvinuli tak, že aj ostatných päť tímov má v tabuľke rovnako po tri body.

Slovenky viedli od 5. minúty gólom Matejkovej, no Dánky dokázali ešte v prvej tretine otočiť skóre zásluhou presilovkového gólu Gregersenovej a potom aj gólom Brixovej. Naše hráčky vyrovnali v 30. minúte z hokejky Klimašovej, ale Dánky dokázali odpovedať dvomi gólmi v rozmedzí nasledujúcich šiestich minút. Rozhodujúce boli najmä góly Gludovej, ktorá v zápase zaznamenala hetrik a začala ho práve v 31. minúte. Po druhej tretine bol zápas vyrovnaný, Slovenky prehrávali iba o jeden gól. V záverečnej tretine však naše hráčky inkasovali už po necelých štyroch minútach, keď Dánky zvládli úspešne ďalšiu presilovku a Gludová zvýšila už na 5:3. Rovnaká hráčka uzavrela skóre na 6:3 necelé štyri minúty pred koncom tretej tretiny.

Slovenky majú v utorok na turnaji voľno, v stredu 11. apríla nastúpia o 16.00 proti Maďarkám.

Turnaj A-skupiny I. divízie MS žien v hokeji - Vaujany (Fr.) - pondelok:
Dánsko - Slovensko 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
31., 44. a 57. Gludová, 8. Gregersenová, 16. Brixová, 37. Jakobsenová - 5. Matejková (Maskaľová), 30. Klimášová (Matejková), 38. T. Ištocyová (Čurmová, Kúbeková)
Vylúčené: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Abergová - Jaatinenová (obe Fín.), Strongová (USA), 168 divákov

Zostava SR: Kiapešová - T. Ištocyová, L. Šulíková, Čurmová, Kučerková, Drábeková, A. Šulíková, Lalíková - Klimášová, Košecká, Kúbeková - Lučová, Korenková, Mihaliková - Trebulová, Rumanová, Halušková - Záborská, Matejková, Maskaľová - L. Ištocyová