Slovenky otočili nepriaznivý stav proti Taliankam a na MS sú zatiaľ neporazené

ASIAGO (SZĽH) – Reprezentácia žien do 18 rokov nenašla premožiteľa ani vo štvrtom zápase na majstrovstvách sveta divízie I skupiny A v talianskom Asiagu. Zverenkyne Petra Kúdelku pritom v stretnutí proti domácemu Taliansku museli doťahovať trojgólové manko.

Gólom Nikoly Nemčekovej 58 sekúnd pred druhou sirénou však slovenské reprezentantky znížili na 2:4 a dvomi presilovkovými gólmi v poslednej desaťminútovke stav zápasu vyrovnali. V následnom predĺžení navyše po tretí raz v zápase využili hru v početnej prevahe a po víťazstve 5:4 po predĺžení si do tabuľky pripísali dva body.

Slovenky majú v Asiagu zajtra deň voľna, po ktorom ich čaká rozhodujúci priamy zápas o postup do elitnej divízie majstrovstiev sveta proti doposiaľ nezdolanému Japonsku.

Peter Kúdelka (hlavný tréner SR „18“ ženy): „Po včerajšom výbornom výkone s Nórskom sme do dnešného stretnutia vstúpili s pocitom, že to pôjde samo. Narazili sme však na húževnatý domáci celok Talianska, ktorý pracoval veľmi disciplinovane a proti ktorému sa nám veľmi ťažko presadzovalo. Súčasne sme nehrali našu hru, nešli nám nohy, strácali sme puky… Nebolo to skrátka ideálne, najmä prvá polovica stretnutia. Na druhej strane dievčatá neklesali na duchu, stále boli pozitívne a aj za stavu 1:4 verili, že stretnutie môžu vyhrať, keďže ešte pred nami bol veľký časový úsek. Po štvrtom inkasovanom góle sme vystriedali brankárku, strelili sme Taliankam gól do šatne, čo boli dva dôležité impulzy. V šatni pred treťou tretinou sme si povedali svoje, z dievčat sršalo nasadenie a odhodlanie. Dôležité bolo, že sme v úvode tretej tretiny ubránili dvojminútovú oslabovku o dvoch hráčov a z následných našich presiloviek sme si vynútili predĺženie. V ňom sa už ukázal charakter tohto družstva. Pochvala patrí všetkým hráčkam za to, ako to nezabalili a zvrátili stretnutie. Práve v takýchto zápasoch sa ukazuje charakter tímu. Po dni voľna nám ostáva Japonsko, bude to zápas kto z koho. Vieme, že máme výbornú šancu na skvelý výsledok, a tak sa oň zo všetkých síl pobijeme.“

Slovensko „18“ ženy – Taliansko „18“ ženy 5:4 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 – 1:0)
Góly: 7. Kubeková (Nemčeková, Vargová), 40. Nemčeková (L. Halušková), 53. Ágoštonová (Vargová, Vysokajová), 58. Dobošová (Vargová), 62. Rumanová (Nemčeková, L. Halušková) – 5. Murarová (Mattiviová, Caumová), 21. da Rechová (Murarová), 30. Mattiviová, 36. Mattiviová.
Vylúčenia: 7:5 na 2 min., presilovky 3:2, oslabenia 0:0. Strely na bránu: 37:16 (13:6, 12:7, 9:3 – 3:0). Najlepšie hráčky zápasu: Laura Šulíková – Rebecca Roccellová. Rozhodovali: Zygmuntová (Poľ.) – Dinantová (Bel.), Leeová (Kór.). 380 divákov.

Zostava SR: Rišianová (36. Pösingerová) – L. Šulíková, Kučerková, Vysokajová, Vargová, A. Šulíková – Hájniková, Sedláková, Čorňaková – Nemčeková, Kubeková, L. Halušková – Koyšová, Ágoštonová, Rumanová – R. Halušková, Dobošová.