Slovenky aj do tretice úspešné

ASIAGO (SZĽH) – Reprezentačný výber žien do osemnásť rokov zatiaľ na majstrovstvách sveta divízie I skupiny A v talianskom Asiagu nestratil ani jeden bod. Zverenkyne Petra Kúdelku uspeli aj v treťom vystúpení na svetovom šampionáte, keď odpor Nórok zlomili až dvomi gólmi Lívie Kubekovej v poslednej desaťminútovke zápasu.

Slovenky sú zatiaľ s deviatimi bodmi zatiaľ spolu s Japonkami jediným nezdolaným tímom. Výber krajiny vychádzajúceho slnka však na vyššiu pozíciu zatiaľ radí lepšie skóre. Najbližší zápas slovenská ženská „osemnástka“ odohrá už zajtra, keď od 20.30 hod. nastúpi proti domácemu výberu Talianska.

Peter Kúdelka (hlavný tréner SR „18“ ženy): „Odohrali sme veľmi ťažké stretnutie. Nórky v doterajšom priebehu majstrovstiev ešte nevyhrali, a tak nám bolo jasné, že do zápasu pôjdu s obrovskou vervou, čo sa aj ukázalo. Prvých desať minút zápasu boli lepšie, aktívnejšie, mali navrch, ale s pribúdajúcim časom sme  našou trpezlivou hrou otočili herný obraz na našu stranu. Dôležité bolo, že dievčatá ubránili aj dvojnásobné oslabenie v druhej tretine. V hre sme inak mali viacero dobrých pasáži a neustále sme potvrdzovali, že víťazstvo chceme strhnúť na našu stranu. V polke tretej tretiny sme sa dočkali gólu, viedli sme 1:0, pričom tesný náskok sme vďaka takticky vyspelému výkonu dokázali udržať. Nemožno nespomenúť kvalitný výkon brankárky Andrey Rišianovej, ktorá bola úplne zaslúžene vyhlásená najlepšou hráčkou na našej strane. Celkovo to bol pre nás veľmi ťažký zápas, o to viac sme radi za víťazstvo, ktoré snáď naše družstvo ešte viac stmelí do zvyšných dvoch zápasov majstrovstiev.“

Slovensko „18“ ženy – Rakúsko „18“ ženy 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 53. Kubeková (Nemčeková, Vargová), 60. Kubeková (Hájniková)
Vylúčenia: 4:7 na 2 min., presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu: 27:18 (9:9, 5:4, 13:5). Najlepšie hráčky zápasu: Andrea Rišianová – Ingrid Bergeová. Rozhodovali: Hillerová (USA) – Dinantová (Bel.), Egliová (Švajč.). 130 divákov.

Zostava SR: Rišianová – Cagáňová, Kučerková, Vysokajová, L. Šulíková, A. Šulíková, Vargová – Hájniková, Sedláková, Čorňaková – Kubeková, Nemčeková, L. Halušková – Koyšová, Ágoštonová, Rumanová – R. Halušková, Dobošová.