Slovan prehral už štvrtý zápas ze sebou, tentoraz nestačil na výborný Poprad

Poprad 3. marca (TASR) - Hokejisti HK Poprad vyhrali v zápase 5. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 1.-6. miesto nad Slovanom Bratislava hladko 5:0. Pre v tabuľke druhý Slovan to bola štvrtá prehra za sebou a na lídra z Banskej Bystrice stráca už 12 bodov.

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Góly: 10. Jacobs (Matúš Paločko), 18. Zagrapan (Erving), 20. Bjalončík (Mercier, Lapšanský), 46. Larkin (Mercier), 51. Lapšanský (Mercier, Erving). Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. - Durmis, D. Konc ml., vylúčenia: 6:4 na 2 min, navyše Hanblovský, Jacobs (obaja Poprad) na 10 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3298 divákov

HK Poprad: Vošvrda - Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák - Svitana, Réway, Handlovský - Vandas, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Mercier - Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

Slovan Bratislava: Habal - Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Šedivý, Carson, Demo, Kučný - Abdul, St. Pierre, Basaraba - Bondra, Kytnár, Pance - Matoušek, Urbánek, Jendek - Žitný, Kukumberg, Sloboda

Domáci Popradčania faulovali už po niekoľkých sekundách hry. Napriek hre vo štvorici unikol Takáč, ktorý svoj blafák nedotiahol do zakončenia. Vzápätí sa v oslabení dopustil ďalšieho nedovoleného zákroku Handlovský, ktorý za faul lakťom inkasoval aj osobný 10-minútový trest. Hostia tak dostali takmer 50-sekundovú výhodu presilovky o dvoch hráčov.

"Kamzíci" sa ale náporu hostí ubránili. Tribúny sa dočkali gólu v 10. minúte. Na začiatku akcie bol nepotrestaný faul hostí na Dalhuisena, v páde ale zabojoval Matúš Paločko. Puk sa dostal ideálne do jazdy Jacobsovi, ktorý si blafákom položil obrancu Slovana aj brankára Habala a Poprad viedol 1:0. V ďalšom priebehu prišli kontroverzie. Najprv si Dalhuisen vyšliapol na hosťujúceho útočníka, následno ho k zemi poslal Meszároš.

Rozhodcovia ale trestali iba zákrok Dalhuisena, ktorý pre zranenie v zápase skončil. Druhý gól Popradu pridal Zagrapan v 18. minúte, keď na hruškách nachytal brankára Habala, ktorý si trestuhodne nepokryl bližšiu žrď. Silné minúty "kamzíkov" korunoval gólom do šatne Bjalončík, ktorému pred prázdnu bránu naservíroval puk Mercie.

V prostrednej časti hry dominovalo na ľade mužstvo Popradu. Hostia sa iba bránili. Do festivalu zahodených šancí domácich sa zapojil Takáč, Kozák či Zagrapan. V 28. minúte fauloval v úniku Matúša Paločka obranca belasých Šedivý a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ktoré Svitana nepremenil. V 30. minúte sa na ľade iskrilo. Potýčku s Kukumbergom vyvolal legionár Collin Jacobs, ktorý si za šarvátku vyslúžil aj 10-minútový osobný trest. Slovan sa do hry vrátil až v závere druhej tretiny. Šancu na strelenie kontaktného gólu spálil St. Pierre. Po ňom prázdnu bránku netrafil ani Žiga Pance.

Hru v tretej tretine kontrolovali "kamzíci". Definitívne oslavy prepukli v 46. minúte. Larkinovi puk naservíroval ako na zlatom podnose mercier a Poprad viedol už 4:0. Na popradských tribúnach sa valila jedna mexická vlna za druhou. Víťazstvo Podtatrancov vyšperkoval necelých 10 minút pred koncom riadnej hracej doby Lapšanský, po efektnom blafáku na bezmocného Habala. Domáci brankár Vošvrda si proti Slovanu udržal už piate čisté konto v prebiehajúcej sezóne.