Slovan natiahol víťaznú sériu už na osem duelov.

Budapešť 15. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v piatkovom zápase 21. kola Tipsport Ligy na ľade MAC Újbuda 5:1 a víťaznú sériu natiahli už na osem duelov.

MAC Újbuda - Slovan Bratislava 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 10. K. Nagy (McNally, Majoross) - 5. Zigo (Podlipnik, Puliš), 18. Jendek (Abdul, Meszároš), 23. Zigo (Šedivý, Meszároš), 39. Puliš (Abdul, Bačík), 44. Abdul (Zigo, Bačík). Rozhodovali: Adamec, Novák - Synek, Rojík, vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Sorfon (MAC) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 847 divákov

MAC Újbuda: Bálizs - Carlisle, Garát, Macaulay, McNally, Fejes, Pozsgai, Dóczi - Sorfon, Stretch, Terbócs - Bodó, Langkow, Orban - Szigeti, Pitt, Klempa - Kreisz, Majoross, K. Nagy - Pápa

Slovan Bratislava: Habal - Bačík, Sersen, Hudec, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Demo - Puliš, Zigo, Abdul - Jendek, Viedenský, Matoušek - Pance, Kukumberg, Bondra - Žitný, Urbánek, Petráš - Sloboda

Hokejisti Slovana išli do piatkového zápasu s cieľom natiahnuť víťaznú sériu už na osem zápasov a podľa toho aj odštartovali. V ofenzíve boli od úvodu aktívnejší a už v 5. minúte sa ujali vedenia zásluhou Ziga.

Domáci hráči síce v 10. minúte vyrovnali, keď sa presadil K. Nagy, ale hostia boli naďalej aktívnejší, v úvodnej tretine prestrieľali súpera 12:7 a z tejto prevahy vyťažili aj druhý gól. V 18. minúte ich poslal znovu do vedenia Jendek, ktorý prekvapil Bálizsa presnou strelou z veľkého uhla - 1:2.

"Belasí" odštartovali druhú tretinu presilovkou, ktorú mohol už po necelej minúte využiť Pance, no domáci brankár si s jeho bekhendom poradil. Slovan početnú výhodu predsa len premenil na tretí gól. V 23. minúte sa po peknej kombinácii presadil druhýkrát v stretnutí Zigo.

Domáci sa dostávali pred Habala len sporadicky a častejšie hrozili strelami z diaľky, s ktorými však brankár Slovana nemal veľké problémy. Väčší tlak si vypracovali až od 34. minúty, no pokusy Bodóa a McNallyho neprekvapili Habala. Aj záver druhého dejstva patril hosťom, v 39. minúte Abdul prihral Pulišovi a ten zvýšil už na 4:1.

Slovan si poistil víťazstvo na ľade maďarského súpera v 44. minúte, keď sa po Zigovej prihrávke presadil presnou strelou Abdul. V ďalšom priebehu sa už len dohrávalo, hostia si strážili pohodlný náskok a dokonca mohli pridať ďalšie góly v dvoch presilovkách, no na skóre sa už nič nezmenilo.