Slovan nad Jokeritom trikrát viedol, ale nezískal ani bod

BRATISLAVA 27. septembra (SITA) - Po utorkovej prehre so Spartakom Moskva 1:4 nevyšiel Slovanu Bratislava ani štvrtkový domáci zápas základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Zverenci trénera Vladimíra Országha pred vlastnými fanúšikmi podľahli fínskemu Jokeritu Helsinki 3:5, ktorý sa s osemnástimi bodmi vrátil na čelo hodnotenia Západnej konferencie. Slovan má na svojom konte osem bodov a v rovnakej časti súťaže je na predposlednej 11. pozícii.

„Belasí“ v zápase trikrát viedli, ale na presné zásahy Rudolfa Červeného, Ivana Švarného a kapitána Michala Sersena, odpovedali Pekka Jormakka, Sakari Manninen a Marko Anttila. Štvrtý gól „žolíkov“ pridal Henri Ikonen a piaty spomenutý Manninen. Sakari Manninen si vo štvrtok na bratislavskom ľade výrazne zlepšil produktivitu, keď k dvom presným zásahom pridal aj dve asistencie.

O dva dni sa Slovan opäť predstaví na domácom ľade, v sobotu 29. septembra o 17.00 h hostí ruský tím HK Soči.

HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Góly: 6. Červený (Taffe, É. Gélinas), 17. Švarný (Chipchura, Liška), 35. Sersen (Taffe) - 16. Jormakka (Manninen, Lepistö), 27. Manninen (S. Moses, Lepistö), 41. Anttila (M. Niemi), 45. Ikonen (Stollery, Manninen), 46. Manninen (Lepistö)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kuľov, Naumov - Kučava,Novikov (všetci Rus.), 7190 divákov

Slovan: Štěpánek - Sersen, É. Gélinas, Grman, Meszároš, Schaus, Švarný, Klok - Řepík, Taffe, Virta - M. Sukeľ, Bailey, Červený - Liška, Chipchura, C. Rau - Lamper, Buc, M. Lunter

Jokerit: Zapolski - Lepistö, Kivistö, Grant, Stollery, Lauridsen, Lööv - O'Neill, Norman, Joensuu - N. Jensen, G. Platt, Jormakka - S. Moses, Manninen, Ikonen - Anttila, M. Niemi, Mäk

Priebeh zápasu:

Hokejisti Slovana začali aktívne a vynútili si presilovku. Mäki sedel na trestnej lavici iba 33 sekúnd, keď strelu Taffeho za brankára Zapolského usmernil Červený a „belasí“ viedli 1:0. Domáci gólman Štěpánek potom previedol niekoľko dobrých zákrokov, no v 16. min inkasoval z hokejky Jormakku, ktorý v presilovke skóroval strelou spomedzi kruhov, puk nešťastne tečoval obranca Grman. O necelé dve minúty neskôr Slovan opäť viedol, bek Švarný vystrelil od modrej a puk skončil v súperovej bránke.

Hosťom sa opäť podarilo vyrovnať v 27. min pri hre štyroch proti štyrom - Manninen tečoval prihrávku S. Mosesa z pravého krídla. Aj Slovan dal gól v hernej situácii, keď oba tímy mali na hracej ploche po štyroch korčuliarov. Taffe vyhral vhadzovanie a Sersenova delovka skončila za Zapolským - 3:2.

Jokeritu vyšiel vstup do III. tretine, keď najprv v oslabení unikol Antilla (3:3) a v 45. min vystrelil z ľavej strany Ikonen a hostia prvýkrát viedli. V 46. min Manninen získal puk za Štěpánkovou bránkou, obkrúžil ju a bekhendovou koncovkou poslal fínsky tím do dvojgólového náskoku. Od záveru 57. min hral Slovan bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Odohrali sme dobrý zápas, najmä prvé dve tretiny. Hrali sme proti jednému z najsilnejších tímov v KHL. V úvode tretej tretiny sme spravili chyby a na tie sme doplatili. Chlapci do hry vložili srdce, ale nevyhli sa ani chybám. Musíme sa z tohto duelu poučiť, musíme sa posilniť po mentálnej stránke. Prehra nás mrzí, pretože sme pred poslednou tretinou viedli. Potlesk divákov po zápase bol pre chalanov zadosťučinením.“

Lauri Marjamäki (tréner Jokeritu): „Bol to ťažký boj. Začali sme dobre, ale asi sme mali príliš vysoké očakávania a domáci trestali naše chyby. Výsledok sa dostavil až neskôr. Myslím si, že v konečnom dôsledku sme si zaslúžili zvíťaziť, pretože tretiu tretinu sme odohrali veľmi dobre.“

Ivan Švarný (obranca Slovana): „Myslím si, že presilovka na začiatku tretej tretiny nám viac uškodila ako pomohla. Dostali sme tam gól a potom prišiel ďalší. Súper to potom zamkol v strednom pásme, ťažko sme sa dostávali dopredu. Za stavu 3:2 sme si to mali ustrážiť.“

Michal Sersen (obranca a kapitán Slovana): „Musíme popracovať na tom, aby sme nedostávali toľko gólov. Hrali sme celkom dobre, máme sa od čoho odraziť. Musíme však dostať do našich hláv, že treba hrať celých 60 minút.“