Slovan na domácom ľade podľahol Dukle Trenčín

Bratislava 28. februára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava si v nadstavbovej časti skupiny o 1. až 6. miesto v Tipsport Lige pripísali druhú prehru. V piatok na domácom ľade podľahli Dukle Trenčín 1:4.

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Góly: 42. Abdul (Bačik, Petráš) - 9. Špirko (Švec), 12. Bokroš (Hlinka, Brodeur), 13. Hecl (Sádecký, Špirko), 59. Sládok (Švec). Rozhodovali: Müllner, Valach - J. Konc, D. Konc, vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4602 divákov.

Slovan: Habal - Bačik, Sersen, Parobek, Carson, Kučný, Šedivý - Žitný, Urbánek, Abdul - Pance, St. Pierre, Bondra - Kukumberg, Kytnár, Š. Petráš - Sloboda, R. Petráš, Matoušek

Dukla: Tomek - McCormack, Brodeur, Štach, Rajnoha, Bokroš, Sládok, Stacha - Valach, Mikyska, Sojčík - Sádecký, Paukovček, Hecl - Švec, Špirko, Hlinka - Bartovič, Ferényi, Krajč

Slovan nastúpil bez niekoľkých opôr, chýbali mu brankár Barry Brust, obrancovia Martin Štajnoch, Andrej Meszároš, či produktívni útočníci Tomáš Zigo, Joe Basaraba a Marek Viedenský. Príležitosť v zostave dostal aj 17-ročný dorastenec Richard Petráš v obrane, či junior Miroslav Matúš Parobek v útoku.

Oslabení domáci napriek tomu začali lepšie, mali aj prvé strelecké príležitosti. Oba tímy potom hrali presilovú hru, Trenčín tú svoju dokázal využiť. Špirko napriahol od modrej čiary a prestrelil Habala - 0:1. Trenčania dostali po tomto góle krídla, do ofenzívy sa púšťali s väčším odhodlaním a v 12. minúte Bokroš zvýšil na 2:0. Ubehlo len 103 sekúnd, keď sa po strele Sádeckého dostal k dorážke Hecl a ten poslal Duklu do trojgólového vedenia.

Po prestávke hral Slovan presilovú hru, ale náskok hostí sa mu nepodarilo znížiť. Trenčania potom opäť prebrali streleckú iniciatívu, ale ani oni puk do siete nedostali. Nepodarilo sa to ani Špirkovi, ktorý sa skvelej individuálnej akcii dostal k zakončeniu spomedzi kruhov. V druhej tretine napokon gól nepadol, vo výbornej šanci vychytal Sojčíka v závere Habal.

V úvode tretej tretiny mal prvú šancu Kukumberg, keď mu prihral Šimon Petráš, ale útočníka Slovana zablokovala obrana Dukly. O pár sekúnd neskôr však Abdul poslal puk za Tomeka a Slovan znížil na rozdiel dvoch gólov. Potom pridržal Slovan v hre Habal pri šanciach "vojakov". Slovan nedokázal otočiť skóre ani napriek ďalším početným výhodám i trestnému strieľaniu, ktoré nevyužil St. Pierre. "Belasí" napokon prehrali s Trenčínom po prvý raz v tejto sezóne, triumf zverencov Jána Pardavého pečatil do prázdnej bránky obranca Sládok.