Slovan konal rýchlo, Zvolen i Poprad sa prihlásili neskoro

BRATISLAVA (SZĽH) - Po deviatich rokoch sa objavil v drese Slovana Bratislava útočník Peter Šišovský. Kým v sezóne 2011/12 bolo jeho pôsobenie obmedzené počas hosťovania z Martina na turnaj European Trophy, teraz verí, že bude hrať v mužstve dôležitejšiu úlohu.

O príchode Šišovského do Slovana sa hovorilo už dlhšiu dobu. Bratislavský klub mal o 29-ročného krídelníka, ktorý najvyššiu slovenskú súťaž už okúsil aj v dresoch Martina, Trenčína, Piešťan, Zvolena, Detvy i HK Orange 20, záujem už po skončení poslednej sezóny. Vtedy odmietol Šišovský nielen Slovan, ale aj Košice a uprednostnil pokračovanie pôsobenia vo Vítkoviciach. O ďalšom spojení tímu z Tehelného poľa s rodákom z Dubnice sa hovorilo už pred troma týždňami.

„V minulej sezóne hrali Vítkovice o existenciu a aj svojimi výkonmi som im pomohol k záchrane v extralige. Chodil som na presilovky, bol som dostatočne vyťažený, nemohol som sa na nič sťažovať,“ vrátil sa Šišovský k minulosezónnej anabáze vo Vítkoviciach, kam prišiel po vydarenom pôsobení v Detve. Počas februára a marca, do vypuknutia pandémie, odohral osem duelov s bilanciou jeden gól a päť asistencií.

V novom ročníku sa jeho pozícia na severe Moravy zmenila. Na ľade nedostával dostatok priestoru, v štrnástich dueloch si pripísal len jednu asistenciu. „Od začiatku prípravy som sa ocitol na druhej koľaji. Snažil som sa moju situáciu riešiť s trénermi, komunikoval som s nimi. Naďalej som nebol dostatočne vyťažený, veľa som nehral. Keď sa nič nemenilo, požiadal som o uvoľnenie do Slovana, ktorý ma oslovil.“

Keď vyšla informácia, že odchádzam, volal mi Andrej Podkonický zo Zvolena i tréner Popradu pán Mikula. Keďže som už bol dohodnutý so Slovanom, musel ich odmietnuť.

Transfer sa mohol uskutočniť už pred viac ako troma týždňami, Šišovský však vydržal vo Vítkoviciach o zopár dní dlhšie, ako pôvodne plánoval. S klubom sa nechcel rozísť v zlom a keď vypadli zo zostavy viacerí hráči. Posledné dva týždne však bol bez zápasovej praxe. „Nezostával som vo Vítkoviciach na silu, nerobili mi pri odchode žiadne problémy. Postupne sa hráči vrátili po zranení do zostavy, prišli aj noví a mohol som odísť. Keď vyšla informácia, že odchádzam, volal mi Andrej Podkonický zo Zvolena i tréner Popradu pán Mikula. Keďže som už bol dohodnutý so Slovanom, musel ich odmietnuť.“

Pre bývalého mládežníckeho reprezentanta Slovenska, ktorý dostával v predošlých sezónach aj pozvánky do seniorskej reprezentácie, boli Vítkovice prvým zahraničným pôsobiskom. Nepobudol tam dlho, preto nechcel veľmi porovnávať najvyššie súťaže v Česku a na Slovensku. „V minulej sezóne som sa presvedčil, že je možné sa presadiť v českej extralige, ak máte dobrú formu a dostávate priestor. Česká liga má svoju kvalitu, nie nadarmo z nej chodia hráči aj do KHL či NHL,“ uviedol Šišovský.

Hneď v prvom stretnutí za Slovan dostal na ľade dvakrát viac priestoru ako vo Vítkoviciach. Proti Zvolenu (3:2 sn) strávil na ľade ako člen prvej formácie po boku Milana KytnáraTomáša Ziga takmer sedemnásť minút. Po dvoch dňoch tréningu a dvojtýždňovej zápasovej prestávke to bol náročný návrat. „Prvých dvadsať, tridsať sekúnd pobytu na ľade sa to ešte dalo, potom to už bolo náročnejšie. Zápas mal intenzitu a ku koncu mi už sily ubúdali. Hral som raz toľko ako vo Vítkoviciach, čo bolo cítiť. Verím, že sa moja výkonnosť bude ešte zlepšovať,“ dodal Šišovský.