Slovákov čakajú vo Švajčiarsku dva zápasy, prvý 16. decembra proti Nórsku

VISP (SZĽH) – Švajčiarska hokejová federácia v stredu potvrdila, že na blížiacom sa turnaji NaturEnergie Challenge 2021 vo Vispe sa okrem domácej reprezentácie, Slovenska a Lotyšska predstaví aj Nórsko. Severská krajina nahradila v pôvodnom zozname účastníkov olympijský výber Ruska, ktorý sa pod Alpami nepredstaví z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie. Turnaj sa uskutoční 16. a 17. decembra.

Každý zo štyroch účastníkov odohrá na tradičnom predvianočnom podujatí dva zápasy. V prvý deň nastúpia zverenci trénera Craiga Ramsayho proti Nórsku a domáci Švajčiari proti Lotyšsku. O deň neskôr nastúpia proti sebe v súboji o celkové prvenstvo víťazi oboch súbojov. Zdolaní sa stretnú v dueli o 3. miesto.

„Sme radi, že podujatie NaturEnergie Challenge môžeme zorganizovať, ako sme plánovali, a to aj napriek zrušeniu ruskej účasti. Keďže náš turnaj sa koná tesne pred zimnými olympijskými hrami v Pekingu a zúčastnia sa na ňom krajiny z elitnej kategórie MS, diváci sa môžu tešiť na vzrušujúce zápasy a kvalitné hokejové predstavenia,“ uviedol na oficiálnom webe Švajčiarskej hokejovej federácie Lars Weibel, riaditeľ reprezentačného úseku švajčiarskeho hokeja.

Organizátori nateraz počítajú s účasťou divákov na tribúnach Lonza arény vo Vispe. Naďalej však monitorujú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. O prípadných zmenách budú včas informovať.

Slovenské zápasy bude naživo vysielať RTVS.

Program NaturEnergie Challenge 2021 vo Vispe

ŠTVRTOK 16. DECEMBRA

16.15 Nórsko – Slovensko

19.45 Švajčiarsko – Lotyšsko

PIATOK 17. DECEMBRA

16.15 Lotyšsko – Slovensko/Nórsko

19.45 Švajčiarsko – Nórsko/Slovensko