Juniorky SR 18 po dráme so striebrom z turnaja WSI v Prahe

Útočníčka Romana KošeckáRomana Košecká vyrovnala 14 sekúnd pred koncom riadneho času

PRAHA (SZĽH) - Hokejové reprezentantky Slovenska do 18 rokov vybojovali na pozývacom turnaj junioriek U 18 World Selects Invitational  v Prahe strieborné medaily. Vylepšili si tak o stupienok minuloročné bronzové umiestnenie z talianského Bolzana. V sobotňajšom finále prehrali s ruským SKIF Nižnij Novgorod po dráme 1:2 po samostatných nájazdoch. Zverenky trénera Petra Kúdelku tak  v siedmich zápasoch turnaja, z toho piatich víťazných, našli jediného premožiteľa. Ruskám podľahli aj v základnom kole a rovnakým výsledkom..

Dnešný duel bol ešte vyrovnanejší a najmä dramatickejší než prvé vzájomné stretnutie. Rozhodovalo sa až v úplnom závere. V zápase, ktorý sa hral podľa reglementu turnaja 2 x 20 minút čistého času, inkasovala naša Adrián Štofánková  2:25 min. pred záverečným hvizdom. Nasledovalo však v čase 19:02 druhé vylúčenie Rusiek a 14 sekúnd pred koncom po asistencii Lívie Kúbekovej dokázala vyrovnať Romana Košecká. V predĺžení  Slovenky nevyužili veľkú šancu a lotérii, ktorou sú vždy samostatné nájazdy, boli šťastnejšie súperky z Nižného novgorodu. Zlato im zabezpečila jediná úspešná exekútorka Bogarevová.

Turnaj junioriek do 18 rokov na turnaji WSI v Prahe:

Finále:

Slovensko 18 -  SKIF Nižnij Novgorod 1:2 po samostatných nájazdoch

Góly: Košecká (Kúbeková) - Nadeždinová (Kosonogová), rozodujúci sam. nájazd Bolgarevová, vylúčenia 4:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Peter Kúdelka (tréner SR 18 ženy): "Som naozaj hrdý na dievčatá, ukázali aj dnes športový charakter. Najlepšie to dokumentoval záver dnešného stretnutia. Ani inkasovaný gól po absolutne vyrovnanom priebehu necelé tri minúty pred koncom ich nezlomil. Naopak vyburcoval ich k enormnému nasadeniu a zaslúžene  vyrovnali z presilovky v poslednej minúte po obrovskom tlaku v pásme SKIF-u, keď sme po odvolaní brankárky  hrali šiesti proti štyrom. Prvá polovica patrila nám, druhá hráčkam Nižného Novgorodu, hralo sa obojstranne s maximálnym nasadením  i veľmi disciplinovane. Napriek tomu si obe družstvá vytvorili niekoľkovyložených šancí, ale najlepšie hráčky na ľade - brankárky Štofánková a Farchutdinová - boli dlho neprekonateľné. Päť sekúnd pred koncom predĺženia sme mohli rozhodnúť, ale tentoraz šťastena už nebola k nám štedrá. Celkove si naše mladé reprezentantky zaslúžia pochvalu. Okrem duelov s Ruskami najmä za kolektívne výkony s výborným koruľovaním, hernú taktickú disciplínu a v neposlednom rade za spôsob akým zvládli súboje so severoamerickými súperkami. Potešiteľné je, že na 23 dosiahnutých góloch sa podieľalo až desať hráčok! Každá formácia mala svoje zakončovateľky. Je tu však priestor na ďalšie zlepšovanie. V októbri  absolvujeme trojzápasový test v Bratislave s Francúzkami, ktoré budú našimi súperkami na januárových MS v Budapešti."

Semifinále:

Slovensko 18 -  kanadsko-americký výber Západného pobrežia 3:1, góly SR 18: Drábeková (Mojžišová, Honečková), Maskaľová (Košecká, T. Ištocyová), Honečková (Fáberová, Vargová)

Stretnutia v základnej skupine:

Kanadsko - americký výber Východného pobrežia - Slovensko 18 1:4, góly SR 18: Honečková (Kúbeková), Drábeková (T.  Ištocyová), Kúbeková (T. Ištocyová), Drábeková

Slovensko 18 - NAHA (Kan.) 5:0, góly: Maskaľová (Kučerková), Králiková (Kúbeková, Hajniková), Fáberová (Majeríková, Králiková), Hájniková (Čorňáková, Králiková), Kučerková (Maskaľová)

Kanadsko - americký výber Západného pobrežia - Slovensko 18 3:1, góly: T. Ištocyová (Králiková, Košecká), Košecká (T. Ištocyová), Honečková

Slovensko 18 -  SKIF Nižnij Novgorod 1:2, gól SR 18: Maskaľová

Slovensko  18 - Taliansko 18 5:0, góly: Fáberová (T. Ištocyová, Vargová), Honečková (Kučerková, Cagáňová), T. Ištocyová (Honečková), Košecká (Maskaľová), Kúbeková.

Semifinále:

Slovensko 18 -  kanadsko-americký výber Západného pobrežia 3:1, góly SR 18: Drábeková (Mojžišová, Honečková), Maskaľová (Košecká, T. Ištocyová), Honečková (Fáberová, Vargová)

Káder  reprezentačného družstva SR 18 ženy na turnaji World Select Invitational v Prahe v dňoch 31. júla – 6. augusta 2016:

Hráčky: Lucia Drábeková, Rebeková Honečková, Lucia Ištocyová, Tatiana Ištocyová, Romana Košecká, Barbora Králiková, Viktória Maskaľová, Elena Mojžišová (HC ŠKP Bratislava), Nikola Rumanová, Andrea Rišianová (MHC Martin), Dominika Sedláková, Adriána Štofanková (P.H.K. Prešov), Júlia Matejová (HC ´05 Banská Bystrica), Michaela Hana Hajniková (HK Mládež Michalovce), Kristína Fáberová (MMHK Nitra), Paula Cagáňová (HK Iskra Partizánske), Zuzana Majeríková (ŽHK Poprad), Alexandra Čorňáková (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Lívia Kúbeková (HK 91 Senica), Nina Kučerková (HC Topoľčany), Diana Vargová (HKm Zvolen), Michelle Borátková (Oakville Hornets, Kan.)

Realizačný tím: manažérka Zuzana Zetková, hlavný tréner Peter Kúdelka, asistentka trénera Barbora Kežmarská, tréner brankárok Ján Cpin, kondičný tréner Milan Bališ, lekárka MUDr. Lucia Mihaleová, masér Ľubomír Baka