SHL: Osemnástka s cennou korisťou v Spišskej, hetrik Repčíka

BRATISLAVA (SZĽH) – Pondelňajšia predohrávka 39. kola medzi Spišskou Novou Vsou a mladíkmi z osemnástky ponúkla oveľa atraktívnejšie divadlo, než sa očakávalo. Únava z druhého zápasu v priebehu dvoch dní bola na strane domácich cítiť. Paradoxne sa však vzchopili a skúsenosti zužitkovali v absolútnom závere, kedy dvakrát skórovali a zápas poslali do predĺženia.

HK Spišská Nová Ves – Reprezentácia SR18 4:5pp a sn (0:0, 0:1, 4:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 52. Tyczynski (Rapáč, Romaňák), 54. Hvila (Tyczynski, Grec), 60. Fabian (Tyczynski, Černý), 60. Černý (Tyczynski) – 24. Repčík (Suchý), 42. Repčík (Petrovský, Krakovský), 49. Repčík (Kmec), 54. Danielčák (Bubica), rozh. sam. nájazd Petrovský. Rozhodovali: Tornay, Smerek – Wolf, Riš, strely: 0:0, vylúčení: 8:6 (Hollý 5+DKZ za pästný súboj, hrubosť), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, bez divákov

Spišská Nová Ves: Hollý (38. Šimo) – Hančák, Chovan, Fabian, Romaňák, Korenko, Petrek, Grec, Tomala – Jakúbek, Vartovník, Džugan – Matej, Černý, Piačka – Hvila, Tyczynski, Rapáč – Olejník, Koky, Novák

Reprezentácia SR18: Marinov – Socha, Miklovič, Krakovský, Kocúr, Žabka, Štrbák, Eperješi, Kmec – Sokoli, Stümpel, Molnár – Petrovský, Repčík, Šotek – Bubica, Mišiak, Danielčák – Dej, Suchý

Hokejisti výberu slovenskej reprezentácie do 18 rokov získali svoje prvé body v šiestom súťažnom vystúpení. Spišskú Novú Ves zaskočili na ich ľade a dlho to vyzeralo, že budú brať tri body. Po troch góloch Petra Repčíka vyhrávali ešte 35 sekúnd pred koncom o dva góly. Opäť však úradoval štvorbodový Damian Tyczynski a východniari zápas predĺžili. Poľský útočník nazbieral za posledné štyri vystúpenia obdivuhodných 11 kanadských bodov. Fanúšikov mohol zaujať moment z 38 minúty, keď na nervy domáceho gólmana Hollého zabrnkal obranca Miklovič. Ochranca novoveskej svätyne vybuchol a s mladíkom sa pustil do miernej pästnej výmeny. Tú arbitri ocenili trestom do konca zápasu pre brankára Spišiakov. O osude stretnutia a druhej prehre zverencov trénera Spišáka rozhodol jediným úspešným trestným strieľaním Servác Petrovský.