SHL-playoff: Prvá domáca prehra Žiliny v sezóne, finálové vedenie Spišskej

BRATISLAVA (SZĽH) – Vrchol výnimočnej prvoligovej sezóny sa začal. Pod Dubňom hostili víťazi základnej časti a favorit finálovej série ambicióznu Spišskú Novú Ves. Úvod poslednej sezónnej série nezaostal za očakávaniami, práve naopak. Priaznivci mali možnosť vidieť atraktívny duel, splňujúci najvyššie parametre s víťazným koncom pre východniarov.

SHL – finále

Vlci Žilina – HK Spišská Nová Ves 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Góly: 23. Jurčík (Jaborník, Koyš), 23. Cíger (Dubeň), 45. Petráš (Urban, Mikula) – 1. Hvila (Tyczynski), 15. Rapáč (Hančák, Tyczynski), 45. Rapáč (Hvila), 45. Džugan (Giľák). Rozhodovali: Stano, Jobbágy – Janiga, Valo, strely: 37:33, vylúčení: 11:9 (Džugan 10min za nešportové správanie), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žilina: Romančík (45. Mikoláš) – Dubeň, Lenďák, Jaborník, Malina, Pacalaj, Drtina, Jakubík, Fatul – Jurčík, Markovič, Koyš – Mikula, Skladaný, Petráš – Safaralejev, Linet, Cíger – S. Rehák, Urban, Macek

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Chovan, Dow, Hančák, Fabian, Pichnarčík, Ordzovenský, Česánek, Olejník – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Hvila – Moučka, Vartovník, Lahtinen – Novák, Češík, Piačka

Žilina z doterajších dvadsiatich siedmich domácich zápasov stratila jediný bod, za výhru po predĺžení, ktorá sa zrodila ešte začiatkom februára proti Skalici. Mimo toho boli Vlci zakaždým stopercentný a nedopustili čo i len jediné zaváhanie. Vôbec prvé sezónne prišlo z ich pohľadu v najmenej vhodnom čase – na úvod finálovej série proti Spišskej Novej Vsi. Východniari vstúpili do stretnutia lepšie, vedenia sa ujali už v prvej minúte zásluhou skúseného ostrostrelca Hvilu. Päť minút pred prvým odchodom do šatní sa presadil ďalší harcovník hostí Rapáč a na zaujímavý zápas bolo zarobené. Žilina sa po príchode z útrob vrátila do zápasu za tridsaťdva sekúnd zásluhou svojich najlepších strelcov – Jurčíka a Cígera. To najlepšie nás však stále iba čakalo. O osude prvého finálovej bitky rozhodla tridsaťsedem sekúnd trvajúca pasáž tretieho dejstva. Najskôr poslal Žilinu prvýkrát do vedenia presilovkovým gólom Petráš, avšak už počas následného striedania vyrovnal druhým gólom Rapáč, aby sa bezprostredne po ňom presadil i Džugan a strhol prvý finálový bod pre Spišiakov.