SHL-playoff: Nečakaný priebeh finále, východniari na Spiš s dvoma výhrami

BRATISLAVA (SZĽH) – Finálová séria Slovenskej hokejovej ligy naberá nečakaný, no atraktívny spád. Východoslovenský celok zo Spišskej Novej Vsi zvládol to, čo sa nepodarilo ostatným prvoligovým účastníkom počas celého priebehu aktuálneho ročníka, a hneď dvakrát po sebe – poraziť Žilinu na ich vlastnom ľade. Bitka sa presúva na Spiš za stavu 2:0 pre zverencov trénera Miroslava Mosnára.

Vlci Žilina – HK Spišská Nová Ves 3:5 (0:3, 3:1, 0:1), stav série: 0:2

Góly: 22. Safaralejev (Cíger), 37. Drtina (Safaralejev, Koyš), 37. Jurčík (Jaborník) – 9. Rapáč (Hvila, Černý), 10. Černý (Giľák, Dow), 12. Lahtinen (Česánek, Džugan), 30. Chovan (Pichnarčík), 60. Vartovník. Rozhodovali: Novák, Rojík – Vyšný, Jurčíak, strely: 49:24, vylúčení: 6:7 (Skladaný 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku; Pacalaj 10min za nešportové správanie), presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žilina: Mikoláš – Dubeň, Lenďák, Jaborník, Malina, Pacalaj, Drtina, S. Rehák, Fatul – Jurčík, Markovič, Koyš – Mikula, Skladaný, Petráš – Safaralejev, Linet, Cíger – Jakubík, Urban, Macek

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Chovan, Dow, Knižka, Fabian, Pichnarčík, Ordzovenský, Česánek, Olejník – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Hvila – Moučka, Vartovník, Lahtinen – Novák, Češík, Piačka

Už v šiestej minúte stretnutia si počínal proti Fabianovi nedovolene Skladaný a za napadnutie hlavy a krku smeroval predčasne pod sprchy. Hosťom sa naskytla výhoda päťminútovej presilovej hry, ktorú ešte viac zvýhodnil vyhodením puku mimo ľadovej plochy Markovič. „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Sme radi, že sa nám podarilo využiť presilové hry, ktoré nám naposledy príliš nešli. Tentoraz sme ich zúročili gólmi,“ pustil sa do hodnotenia stretnutia asistent trénera hostí Róbert Spišák. Pri spomínaných početných výhodách sa Spišskej Novej Vsi podarilo skórovať hneď trikrát. To všetko v priebehu dva a pol minúty.

Zaujímavé bolo druhé dejstvo, počas ktorého sa Žilina vrátila do stretnutia a pred odchodom do kabín bolo manko rázom jednogólové. „Druhá tretina bola z nášho pohľadu slabšia. Za stavu 1:4 sme sa súperovi dovolili vrátiť do zápasu aj po našich chybách v obrannom pásme. Osobnou statočnosťou, umnou hrou a dobrým defenzívnym výkonom sa nám však podarilo dotiahnuť stretnutie do víťazného konca,“ pokračoval v ohliadnutí sa za zápasom spokojný Spišák.

Napriek prehre nachádzal pozitívne slová voči svojim zverencom šéf lavičky Vlkov Dušan Gregor. „Klobúk dole pred mojim mužstvom, dnes ukázalo obrovský charakter. Žiaľ, také je play-off, také sú zápasy a my sme dali gólov menej. Ukazuje sa, že pokiaľ hokejového boha urazíš, musíš robiť veľa preto, aby si ho naklonil späť na svoju stranu. Ja som však presvedčený o tom, že to príde,“ prezradil v obrat série veriaci tréner domácich. Finálová séria medzi mužstvami HK Spišská Nová Ves – Vlci Žilina pokračuje poradovými zápasmi tri a štyri v pondelok 12., respektíve utorok 13. apríla 2021.