SHL: Osemnástka s prehrou v Žiline

BRATISLAVA (SZĽH) – Predohrávka 50. kola druhej najvyššej hokejovej súťaže bola podľa očakávaní v jasnej réžii domácich Vlkov. Mladíkom nasúkali až deväť gólov, do tabuľky si pripísali ďalšie tri body a naďalej ostávajú bez porážky.

SHL – 50. kolo

Vlci Žilina – Reprezentácia SR18 9:2 (3:0, 4:1, 2:1)
6. Markovič (Skladaný, Koyš), 11. Cíger (Pacalaj), 17. Skladaný (Koyš, Jaborník), 26. Koyš (Dubeň, Lenďák), 31. Cíger (Lenďák, Safaraleev), 37. Linet (Lenďák, Safaraleev), 38. Skladaný (Markovič, Koyš), 42. Surán (Pišoja, Jakubík), 46. Jaborník (Markovič, Skladaný) – 32. Šramaty, 52. Molnár (Stümpel, Šramaty). Rozhodovali: Čahoj, Gajdošík – Hajnik, Ševčík, strely: 45:13, vylúčení: 8:6 (Petráš 10 min za napadnutie hlavy a krku, Grebenchshikov 10 min za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, bez divákov

Žilina: Mikoláš (52. Sihelský) – Malina, Pacalaj, Lenďák, Dubeň, Jaborník, Grebenchshikov, Pišoja, Surán – Rehák, Korbáš, Petráš – Safaraleev, Linet, Cíger – Koyš, Markovič, Skladaný – Pjaták, Jakubík, Macek

Reprezentácia SR18: Kubiridžák (41. Marinov) – Nátny, Miklovič, Krakovský, Žabka, Kocúr, Kmec, Eperješi – Šramaty, Stümpel, Molnár – Petrovský, Demek, Šotek – Bubica, Repčík, Danielčák – Dej, Mišiak, Sokoli

Skúsený 38-ročný forvard František Skladaný zaznamenal hneď pri svojom druhom vystúpení v SHL bodový úlovok. Proti mladíkom dvakrát prekonal súperovho gólmana a rovnakým počtom asistencií k tomu dopomohol spoluhráčom. Realizačný tím Žiliny sa po druhom inkasovanom góle rozhodol po prvýkrát poskytnúť priestor medzi troma žrďami stále len 18-ročnému mladíkovi Jakubovi Sihelskému. Ten za svoj chrbát počas takmer deviatich minút tretej tretiny nepustil žiaden puk z hokejky súpera.