SHL: Dubnické zaváhanie definitívne uzavrelo prvú štvoricu

BRATISLAVA (SZĽH) – Záver súťažného ročníka Slovenskej hokejovej ligy neostáva nič dlžný povesti jeho priebehu. Je rovnako zamotaný a do uplynutia poslednej minúty, posledného zápasu základnej časti, nie je ani zďaleka o ničom rozhodnuté.

SHL – vložený prípravný zápas

HK Spišská Nová Ves – Reprezentácia SR18 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 19. Danielčák (Šramaty, Demek). Rozhodovali: Smerek, Tornay – Wolf, Kováčik, strely: 22:47, vylúčení: 9:6 (Tomala 10min za vrazenie na mantinel; Olejník 10min za napadnutie zozadu), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Spišská Nová Ves: Surák (31. Šimo) – Knižka, Petrek, Džerenga, Tatarko, Jurčák, Slezák – Novák, Matej, Olejník – Kochan, Tomala, Richnavský – Neupauer, Wagner, Mikolaj

Reprezentácia SR18: Eliaš – Bečár, Štrbák, Žabka, Miklovič, Groch, Kmec, Eperješi, Dej – Šotek, Stümpel, Molnár – Repčík, Petrovský, Žlnka – Danielčák, Demek, Šramaty– Bubica, Suchý, Sokoli

Slovenská hokejová osemnástka zvládla aj svoj ôsmy vložený prípravný zápas. Tentoraz z toho však nebol tradičný vysoký gólostroj zakončený debaklom. Sympatický výkon na čele s výborne chytajúcou dvojicou Surák – Šimo podala Spišská Nová Ves. Napriek tomu sa spomínané duo ocitlo v malom tieni mladšieho náprotivka Rastislava Eliaša. Košický rodák kryl všetkých dvadsaťdva streleckých pokusov a pripísal si druhú nulu v sezóne. Jediný, rozhodujúci gól stretnutia, svoj jedenásty v tomto ročníki, vsietil necelú minútu a pol pred koncom prvého dejstva Tim Danielčák.

Dohrávka 16. kola

HK iClinic Skalica – MHK Dubnica nad Váhom 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 5. Štumpf (Hujsa), 7. Kotvan, 47. Janáč (A. Kotzman), 60. Balán – 57. Ďuriš (Mi. Kristín, Trška), 60. Jarábek (Trška, Beták). Rozhodovali: Mĺkvy, Goga – Maškulka, Crman, strely: 39:34, vylúčení: 7:4 (Chatrnúch 10min za nešportové správanie), presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, bez divákov

Skalica: Borák – Sloboda, Horváth, Janík, P. Kotzman, Hílek, Hohl, Kadlečík, Rapant – Šátek, Balán, Klučiar – Štumpf, Nemec, Hujsa – A. Kotzman, Jaša, Janáč – Kotvan, Šalka, Kuba

Dubnica: Kutej - Jarábek, Trška, Popela, Chatrnúch, Janík, Dúžek, Urban, Putala – Beták, Ďuriš, Mi. Kristín – Luhový, Haščák, Kopáč – Síkela, Ondruš, Kanaet – Dudáš, Sádecký

Boj o posledné postupové miesto do play-off sa naďalej dramatizuje. Skalica dnes vzala Spartaku všetky tri body, čím nielen nepriamo uzatvorila boj o prvú štvorku, ale aj preskočila jedného z dvoch hlavných konkurentov v boji o vyraďovaciu fázu aktuálneho ročníka – Považskú Bystricu. Záhoráci si dvojgólový náskok vypracovali v samom úvode a keď necelých pätnásť minút pred koncom viedli už rozdielom troch presných zásahov, zdalo sa, že Považanom sily po pondelku neostanú a je definitívne rozhodnuté. Opak sa stal pravdou, hostia zvýšili aktivitu, z čoho pramenili domáce vylúčenia. Dubnica akoby nabrala druhý dych, rýchlo využila dve presilové hry a zrazu bolo manko iba jednogólové. Nepoučiteľní Skaličania sa nechali vylúčiť opäť, no hostia už tentoraz netrestali. Odkrytú svätyňu trafil tri sekundy pred záverečným klaksónom Stanislav Balán.